14-godzinne „Dziady” w Teatrze Polskim

14-godzinne „Dziady” w Teatrze Polskim

W Teatrze Polskim trwają ostatnie próby przed sobotnią premierą „Dziadów”.
Kiedy w 2010 roku Michał Zadara zaproponował wystawienie „Dziadów” Adama Mickiewicza bez skrótów, wielu powątpiewało, czy taki projekt uda się zrealizować. Ale udało się. Przy wsparciu dyrektora Krzysztofa Mieszkowskiego, przy zaangażowaniu całego zespołu Teatru Polskiego udało się doprowadzić projekt do premiery, a właściwie do pierwszego wykonania całego utworu bez skrótów.

Do tej pory nikt nie próbował wystawić całego cyklu dramatów, a we wrocławskim teatrze spróbowali. Spektakl będzie trwał 14 godzin, więc jest to przedsięwzięcie na niespotykaną w teatrze skalę. Organizatorzy przewidują 2 przerwy na obiad i kolację oraz siedem innych krótszych, ale zachęcają też do zabrania prowiantu ze sobą. Okoliczne zakłady gastronomiczne też przygotowują się do premiery i oferują widzom 20% zniżki. Oczywiście na premierę biletów już nie ma, ale jest jeszcze trochę wejściówek na 9 kwietnia.

Premiera pierwszej części wystawienia odbyła się 15 lutego 2014 i zasłużyła na nagrody. Premiera drugiej części przedstawienia odbyła się 10 kwietnia 2015. Teraz cały projekt został przygotowany do wystawienia. Więc jeśli macie ochotę zabawić w teatrze 14 godzin, jeśli lubicie niespodzianki w interpretacji narodowych arcydzieł, to wybierzcie się do Teatru Polskiego, a nie będziecie zawiedzeni, zapewniają organizatorzy.

Poniżej zdjęcia z prób.

Próba Dziady Teatr Polski Wrocław

Próba Dziady Teatr Polski Wrocław

Próba Dziady Teatr Polski Wrocław

Próba Dziady Teatr Polski Wrocław

Tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.