Dzień Seniora w Arkadach Wrocławskich

Dzień Seniora w Arkadach Wrocławskich

Moc atrakcji, ofert i informacji – wszystko to czekało na seniorów odwiedzających w sobotę 24 stycznia galerię handlową Arkady Wrocławskie, w której tego dnia zorganizowany został Dzień Seniora. Seniorzy mieli okazję zwiedzić kilkadziesiąt stoisk firm i instytucji, zapoznać się z ich ofertą dedykowaną osobom starszym. Oferta była niezwykle bogata i to zarówno w sferze medycznej, rekreacyjnej, jak i edukacyjnej oraz artystycznej.

Dla licznych uczestników targów przygotowane zostały bezpłatne porady specjalistów, wiele konkursów z cennymi nagrodami, pokaz sukien dawnych, metamorfoza stylistyczna, zajęcia ruchowe i lekcja prawidłowego dbania o kręgosłup, a także występy chórów senioralnych. Na scenie zaprezentowały się między innymi panie z Akademii Rozwoju Seniora z sekcji Rekonstrukcje sukien dawnych, grupa historyczno-rozrywkowa Poloneski z Łan, chóry Romantica i Kuźniczanie, a także Danuta Stępień i seniorki, które odważyły się poddać metamorfozie stylistycznej.

Zwieńczeniem bogatego programu targów był finał konkursu konkursu związanego z opisem aktywności w wieku senioralnym. Zdobywczynie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca wspaniale przedstawiły aktywność jako sposób na zdrowe i pogodne starzenie się. Oprócz wartościowych nagród zwyciężczynie, choć nieobecne w czasie werdyktu, otrzymały gromkie brawa i owacje na stojąco.

tekst i zdjęcia: Joanna Ryłko, WCS

TARGIwARKADACH WROCŁ_24.01_fot. Joanna Ryłko_1 TARGIwARKADACH WROCŁ_24.01_fot. Joanna Ryłko_2 TARGIwARKADACH WROCŁ_24.01_fot. Joanna Ryłko_3 TARGIwARKADACH WROCŁ_24.01_fot. Joanna Ryłko_4 TARGIwARKADACH WROCŁ_24.01_fot. Joanna Ryłko_5 TARGIwARKADACH WROCŁ_24.01_fot. Joanna Ryłko_6 TARGIwARKADACH WROCŁ_24.01_fot. Joanna Ryłko_7 TARGIwARKADACH WROCŁ_24.01_fot. Joanna Ryłko_8 TARGIwARKADACH WROCŁ_24.01_fot. Joanna Ryłko_9 TARGIwARKADACH WROCŁ_24.01_fot. Joanna Ryłko_10

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.