Dzień Seniora i wydarzenia w całej Polsce

Dzień Seniora i wydarzenia w całej Polsce

Dzień Seniora to cykl wydarzeń organizowanych w całej Polsce przez ZUS oraz PZERiI. W programie m.in. porady specjalistów z różnych instytucji, wykłady, warsztaty oraz indywidualne konsultacje.

Tegoroczna edycja ogólnopolskiego wydarzenia odbywa się pod hasłem „Zdrowi, bezpieczni, aktywni”. Dzień Seniora to okazja, aby wysłuchać ciekawych prelekcji oraz uzyskać porady specjalistów z ZUS i ekspertów z instytucji partnerskich. Punkty konsultacyjne są dostępne w różnych miastach na terenie całej Polski. Spotkania z seniorami zaplanowano od października do listopada.

Dzień Seniora organizuje ZUS wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Partnerami wydarzenia są Policja, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Narodowy Fundusz Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dzień Seniora w Warszawie

Warszawscy seniorzy mogą uzyskać porady eksperta emerytalnego z zakresu rent i emerytur, wziąć udział w wykładach (m.in. Miejskiego Rzecznika Konsumentów, Policji), szkoleniach (np. zasady rozliczania świadczeń emerytalno-rentowych z tytułu osiągania przychodu) i spotkaniach. W ramach Dnia Seniora będzie można zdobyć wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, a także skorzystać z indywidualnych konsultacji ekspertów ZUS.

Dzień Seniora w Poznaniu

W stolicy Wielkopolski w programie m.in. wykłady i warsztaty zaproszonych gości, porady, konsultacje z ekspertami, stoiska informacyjne (NFZ, PFRON, Policja, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, ZUS). Już 15 października w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z ratownikami medycznymi z Uniwersytetu Medycznego „Pierwsza pomoc w sytuacji zagrożenia życia wnuków”, dowiedzieć się więcej na temat swoich praw konsumenckich w ramach prelekcji „Konsument na rynku sprzedaży bezpośredniej” (UOKiK), czy uzyskać porad Policji dot. „Zagrożeń dla seniora jako odbiorcy usług społecznych”.

Dzień Seniora w Łodzi

W dniach 11 i 16 października zaplanowano wiele ciekawych wykładów i konsultacji dotyczących np. pierwszej pomocy, waloryzacji emerytur i rent, e-recepty i Internetowego Konta Pacjenta, wyjazdów do sanatorium, pielęgnacji roślin pokojowych. Na seniorów z miasta Łodzi czekają nie tylko ciekawe wykłady i porady, ale również część artystyczna. 16 października wystąpi chór „Melodia” z Wieluńskiego Domu Kultury oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olewinie i Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Szczegóły wydarzeń wszystkich lokalnych obchodów Dnia Seniora dostępne są na stronie www.zus.pl/senior.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.