Dzień Życzliwości we Wrocławiu

Dzień Życzliwości we Wrocławiu

Jak co roku we Wrocławiu będziemy zachęcać do czynienia dobra i dzielenia się życzliwością. Wszystko za sprawą urodzin krasnala Życzliwka, które obchodzimy 21 listopada. Przed nami 13. edycja Dnia Życzliwości.

W tym roku hasłem wydarzenia jest „Życzliwość podaj dalej!” To słowa zachęty do dzielenia się życzliwością, do wzajemnego okazywania jej i niesienia pomocy w przekonaniu, że dobro wraca.

Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem – ustanowiono World Hello Day. Na świętowanie wyznaczono 21 listopada. W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości, a prekursorem tych obchodów stał się Wrocław.

Akcja, która zrodziła się we Wrocławiu, swoim zasięgiem obejmuje coraz więcej miejscowości w Polsce. Jej celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Jakie miasto może mieć ku temu najlepszy klimat, jeśli nie Wrocław, symbol otwartości i optymizmu. Atmosfera miasta jest pomieszaniem pozytywnego myślenia, kosmopolityzmu, gościnności i tysiąca innych odcieni życzliwości. Aby włączyć się w obchody święta, wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie.

Z okazji Dnia Życzliwości zostało przygotowanych wiele wydarzeń dla najmłodszych i tych nieco starszych. Wyróżnia się wśród nich koncert charytatywny w pięknej Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP. Wystąpią wrocławscy muzycy, cegiełka kosztuje 30 złotych. To już jutro 21 listopada o 19:00. Przez cały dzień w bibliotekach będą odbywały się różne wydarzenia. Cały program znajdziecie na https://visitwroclaw.eu/dzien-zyczliwosci-wydarzenia. Dla poszukujących ładnego kalendarza pełnego życzliwości na przyszły rok dobra informacja. Z 13 plakatów wydarzenia został złożony kalendarz. Szukajcie w księgarniach.
Jeśli nie macie zamiaru świętować, to pamiętajcie o życzliwości i uśmiechu.

materiały prasowe

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.