Projekt emerytura bez podatku w Sejmie

Projekt emerytura bez podatku w Sejmie

Projekt ustawy emerytura bez podatku, złożony w Sejmie przez PSL, zakłada zniesienie podatków i składek od emerytur i rent. Wczoraj projekt trafił pod obrady Sejmu.

Projekt autorstwa PSL zakłada znaczną podwyżkę, bo gdyby emerytury nie były opodatkowanie, świadczenia seniorów mogłyby wzrosnąć nawet o 25 procent. Dla przykładu, emeryci z najniższymi emeryturami, którzy w tegorocznej waloryzacji zyskali 24 zł, mogliby liczyć na wzrost świadczeń o 146 zł miesięcznie, czyli aż 1 752 zł rocznie.

Wczoraj Sejm zajął się projektem ludowców, a do Warszawy przyjechali seniorzy z całego kraju, aby uczestniczyć w debacie. Niestety zakończyła się ona przedwcześnie. Władysław Kosiniak-Kamysz nie ukrywał oburzenia i na swoim facebookowym profilu napisał: “Marszałek Kuchciński nagle przerywa obrady Sejmu do wtorku podczas gdy na dzisiejsze posiedzenie przyjechali emeryci z najdalszych stron Polski, by wziąć udział w debacie o #EmeryturaBezPodatku. Zupełny brak szacunku dla seniorów”.

Emerytura bez podatku

Emerytura bez podatku

Będziemy informować naszych Czytelników o losach projektu ustawy. Zachęcamy do śledzenia aktualności.

Kategorie
Tagi
Udostępnij

Komentarze

Wordpress (10)
 • emerytka 2 lata

  Obiecano tez kiedys wdowom i wdowcom czesc emerytury i cała rente rodzinna albo odwrotnie i co z tego 2 lata debaty i nici,juz im nie ma co wierzyc…

 • Przykro mi że tak się traktuje ludzi którym nie wiele życia zostało.Przecież pracowaliśmy i lata są wypracowane a godności brak.Dlaczego?

 • Tak jak pisałem we wpisie, przez negatywny szum wokół nowelizacji ustawy o IPN, nasz kraj jest lekko sceptycznie odbierany przez świat finansjery. Zakopanie topora wojennego jest tutaj kluczowe, gdyż gospodarka bije rekordy ???? Ja pozycji tutaj nie zamierzam zawierać i pozostanę w roli obserwatora, gdyż mój kapitał już pracuje gdzie indziej, a tutaj i tak mimo wszystko jest zbyt wiele niewiadomych, a ja takich walorów staram się unikać. Wolę czytelne sytuacje, dające z dużym prawdopodobieństwem szanse na spory zarobek.

 • Obliczylem ze sredni podatek to 250 zl a emeryrów jest ponad osiem ml .To panstwo zabiera ponad 25miliardów rocznie.Taka sumę potrzebuja na 500 +

 • Maria 2 lata

  Ja już w nic nie wierzę, faktycznie obiecano wdowcom i wdowom 50% po zmarłym współmałżonku i co? Wielkie ……. Odkładali z miesiąca na miesiąc posiedzenie–dzięki Bogu już 2018r i nadal odkładają. To był SLD….. Wszyscy mają nas serdecznie dosyć i my też…..

 • amer 2 lata

  Tak jak pisałem we wpisie, przez negatywny szum wokół nowelizacji ustawy o IPN, nasz kraj jest lekko sceptycznie odbierany przez świat finansjery. Zakopanie topora wojennego jest tutaj kluczowe, gdyż gospodarka bije rekordy ???? Ja pozycji tutaj nie zamierzam zawierać i pozostanę w roli obserwatora, gdyż mój kapitał już pracuje gdzie indziej, a tutaj i tak mimo wszystko jest zbyt wiele niewiadomych, a ja takich walorów staram się unikać. Wolę czytelne sytuacje, dające z dużym prawdopodobieństwem szanse na spory zarobek.

 • Dajcie naszym parlamentarzystom najnizsza emeryture to wtedy inaczej beda myslec

 • Duchnowska 2 lata

  Dajcie naszym parlamentarzystom najnizsza emeryture to wtedy inaczej beda myslec

 • emeryt 2 lata

  należy sie emerytom brutto jako netto

 • Całe życie pracując musiałam płacić podatek.Teraz jestem na ubogiej emeryturze i też muszę płacić podatek.Banda nie nazartych lobuzow

 • Disqus ( )