Projekt emerytura bez podatku w Sejmie

Projekt emerytura bez podatku w Sejmie

Projekt ustawy emerytura bez podatku, złożony w Sejmie przez PSL, zakłada zniesienie podatków i składek od emerytur i rent. Wczoraj projekt trafił pod obrady Sejmu.

Projekt autorstwa PSL zakłada znaczną podwyżkę, bo gdyby emerytury nie były opodatkowanie, świadczenia seniorów mogłyby wzrosnąć nawet o 25 procent. Dla przykładu, emeryci z najniższymi emeryturami, którzy w tegorocznej waloryzacji zyskali 24 zł, mogliby liczyć na wzrost świadczeń o 146 zł miesięcznie, czyli aż 1 752 zł rocznie.

Wczoraj Sejm zajął się projektem ludowców, a do Warszawy przyjechali seniorzy z całego kraju, aby uczestniczyć w debacie. Niestety zakończyła się ona przedwcześnie. Władysław Kosiniak-Kamysz nie ukrywał oburzenia i na swoim facebookowym profilu napisał: „Marszałek Kuchciński nagle przerywa obrady Sejmu do wtorku podczas gdy na dzisiejsze posiedzenie przyjechali emeryci z najdalszych stron Polski, by wziąć udział w debacie o #EmeryturaBezPodatku. Zupełny brak szacunku dla seniorów”.

Emerytura bez podatku

Emerytura bez podatku

Będziemy informować naszych Czytelników o losach projektu ustawy. Zachęcamy do śledzenia aktualności.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.