Energia w latynoskim rytmie!

Energia w latynoskim rytmie!

Towarzyszyła uczestnikom „Maratonu Zumby”, który miał miejsce w sobotę 3 października w siedzibie Wrocławskiego Centrum Treningowego Spartan Sp. z o.o., organizatora imprezy.

To niezwykle energetyczne wydarzenie, polegające na połączeniu tańca i fitnessu, odbyło się w ramach Dni Seniora i zostało zorganizowane w międzypokoleniowym duchu. We wspólnej gimnastyce przy muzyce, obok seniorów, wzięło udział sporo osób młodych i dorosłych. Nie zabrakło również kilku przedstawicieli najmłodszego pokolenia. Wszyscy otrzymali pakiety startowe (czyli opaskę, butelki wody i owoce), dzięki którym prawidłowo przystąpili do tej wspaniałej, lecz wymagającej nawadniania organizmu, zabawy. Energetyczną przygodę dla wypełnionej po brzegi hali WCT Spartan, przeprowadzili sympatyczni instruktorzy: Ania, Ola, Michał, Jacek i Tomek. Każdy z prowadzących prezentował inny układ choreograficzny. Tanecznych pląsów i sportowych gestów było mnóstwo. Śmiechu przy tym i dystansu do siebie było też wiele!

Uczestnicy zabawy starali się podążać za prezentowanymi na scenie ruchami. Różnie z tym bywało, ale najważniejsza była wspólna zabawa. Jak na maraton przystało, trwała ona ponad trzy godziny. I choć były chwile zwątpienia, krople potu i zmęczenie na twarzach, po krótkich przerwach na odpoczynek, wszyscy wracali na parkiet, a co istotne, seniorzy nie odpuszczali i dotrzymywali kroku tym nieco mniej lub bardziej młodszym od siebie. Generalnie zabawa zakończyła się w przyjaznej atmosferze, zadowoleniu uczestników i instruktorów. Dopełnienie stanowiły upominki, gratulacje, brawa i dyplomy. Niesamowity wysiłek każdego uczestnika został odpowiednio nagrodzony. Seniorzy przekonali się, że nie ma dla nich ograniczeń ani rzeczy niemożliwych, a pozostali uczestnicy mogli podziwiać ich energię i zapał.

Wrocławskie Centrum Seniora dziękuje organizatorowi maratonu za niesamowite wrażenia, pokazujące Zumbę jako właściwy sposób spędzania wolnego czasu i dbania o kondycję fizyczną, i to dla każdego, bez względu na wiek!

1

4

5

Tekst i zdjęcia: Joanna Ryłko / Wrocławskie Centrum Seniora

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.