I Forum Wspierajmy Seniorów

I Forum Wspierajmy Seniorów

W ramach Światowego Dnia Osób Starszych (obchodzonego 15 czerwca) we Wrocławiu odbędzie się I Forum Wspierajmy Seniorów. Zaplanowano praktyczne warsztaty edukacyjne dla seniorów i ich opiekunów oraz konferencję dla lekarzy.

W dniach 15-16 czerwca 2018 roku w Hotelu Ibis Styles w centrum Wrocławia odbędzie się I Forum Wspierajmy Seniorów. Wydarzenie, organizowane przez Fundację WSPIERAJMY SENIORÓW oraz CasusBTL, ma wspierać skuteczne leczenie schorzeń osób starszych. Dlatego zaplanowano zarówno praktyczne warsztaty edukacyjne dla seniorów i ich opiekunów, jak i konferencję dla lekarzy, którzy codziennie spotykają się z problemami medycznymi starszych pacjentów.

Warsztaty dla seniorów

W piątek (15 czerwca) odbędą się interaktywne warsztaty przeznaczone dla seniorów i opiekunów osób starszych. Warsztaty będą poświęcone zagadnieniom udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, a także objawom i sytuacjom klinicznym, które wymagają szybkiego działania i kontaktu z pracownikami medycznymi. Uczestnicy spotkania przećwiczą umiejętności praktyczne na fantomach pod nadzorem lekarzy wolontariuszy, specjalistów medycyny ratunkowej, kardiologii, geriatrii oraz ratowników medycznych z Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

W drugiej części warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak rozpoznawać objawy depresji, otępienia, czy utraty pamięci. Poznają również praktyczne wskazówki dotyczące sposobów radzenia sobie z problemami późnej dorosłości. Warsztaty poprowadzą lekarze wolontariusze, specjaliści z zakresu psychiatrii, interny, kardiologii, geriatrii oraz psychologii z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Szpitala im. Falkiewicza we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne, a osoby, które udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi w interaktywnym konkursie, otrzymają także wartościowe nagrody.

Konferencja dla lekarzy

Na sobotę (16 czerwca) zaplanowano interaktywną konferencję dla lekarzy, która będzie poświęcona kluczowym problemom zdrowotnym osób starszych. Spotkanie odbędzie się w formule „Porozmawiajmy o przypadkach”, a zaprezentowane przykłady będą punktem wyjścia do dyskusji z zaproszonymi ekspertami. Uczestnicy będą mieli okazję do wymiany doświadczeń i omówienia najważniejszych klinicznych problemów związanych z optymalną diagnostyką, leczeniem i organizacją opieki medycznej nad seniorami. Uczestnicy forum otrzymają materiały edukacyjne będące podsumowaniem konferencji i zawierające zwięzłe algorytmy postępowania w przedstawionych sytuacjach klinicznych u seniorów.

Szczegóły wydarzenia na stronie konferencja.wspierajmyseniorow.pl.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.