Gorąco, to może do klimatyzowanego kina?

Gorąco, to może do klimatyzowanego kina?

Czasy, kiedy w kinie było duszno, a wentylacja działała byle jak, już minęły. Wszystkie kina są klimatyzowane, ale może Was zaciekawią wybrane pozycje z ogromnej oferty DCF ?

„Midsommar. W biały dzień” – pokaz przedpremierowy – 4 lipca, godz. 19.00
Film po pierwszych pokazach zbiera znakomite recenzje od amerykańskich krytyków. Rodzinna tragedia sprawia, że pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół w wakacyjnej wyprawie na północ Szwecji. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. „Midsommar. W biały dzień” to nowy film Ariego Astera, wizjonera współczesnego kina i jednego z najciekawszych młodych twórców. Reżyser światowego przeboju „Dziedzictwo. Hereditary” stworzył mroczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień. W rolach głównych wystąpiły wschodzące gwiazdy młodego pokolenia: Florence Pugh („Lady M.”, „Pasażer”), Will Poulter („Czarne lustro: Bandersnatch”, „Więzień labiryntu”) oraz Jack Reynor („Transformers: Wiek zagłady”, „Makbet”).
W repertuarze DCF od 5 lipca.

Wakacyjne warsztaty filmowe w DCF
Może się zdarzyć, że ktoś zapragnie zostać filmowcem na emeryturze i zacznie produkować filmy. Warsztaty są projektem autorskim twórców filmowych. Pierwsze zajęcia rozpoczną się 8 lipca. Szczegóły na wakacyjne warsztaty filmowe

Filmowy Klub Seniorów — Seanse – wtorki, godz. 12.00 | Bilety – 12 złotych
2 lipca, SŁAWA, reż. Kristina Grozeva, Petar Valchanov – Bułgaria, Grecja, 2016 – 100 min

Premiery od 28 czerwca:
Anna
Wczoraj była narkomanką w moskiewskim półświatku. Dziś jest topową modelką w największych paryskich domach mody. Być może żadne z tych wcieleń nie jest prawdziwe. Kim naprawdę jest Anna? Odkryta przez paryskiego łowcę talentów piękna Anna Poliatova błyskawicznie pnie się po szczeblach drabiny sukcesu, trafiając do ekskluzywnego kręgu supermodelek. To jednak tylko etap na drodze do prawdziwego celu. Urodą i wdziękiem posługuje się jak niebezpieczną bronią. Ulegają jej najpotężniejsi mężczyźni i najpiękniejsze kobiety. Zna tajemnice, o jakich nie śniło się zwyczajnym śmiertelnikom.
Obsada: Sasha Luss, Helen Mirren, Luke Evans, Reżyseria: Luc Besson, Gatunek: thriller/akcja, Produkcja: Francja 2019

Ja teraz kłamię
Aktorka Celia (Maja Ostaszewska), jej partner – reżyser Mat (Rafał Maćkowiak) oraz nastoletnia piosenkarka Yvonne (Paulina Walendziak) to trójka celebrytów, biorących udział w kontrowersyjnym telewizyjnym show „Konfesjonał Gwiazd”. Każde z nich wierzy, że zwycięstwo w programie, w którym muszą wyjawić publiczności swoje największe sekrety, przyniesie wielkie pieniądze oraz pomoże w realizacji najskrytszych marzeń.
Obsada: Maja Ostaszewska, Joanna Kulig, Rafał Maćkowiak, Reżyseria: Paweł Borowski, Gatunek: thriller, Produkcja: Polska/Holandia 2019

Praziomek
Do niedawna prowadził spokojne życie w odległych zakątkach Ameryki Północnej. Jednak jego samotna egzystencja niespodziewanie nabrała kolorów. Odkąd Zuzia został odkryty przez sir Lionela Frosta, w jego życiu nic już nie było takie samo. Obecnie może poszczycić się statusem prawdziwej gwiazdy — nie tylko został okrzyknięty brakującym ogniwem, ale odbył też podróż, podczas której trakcie dokonał niezwykłych odkryć.
Reżyseria: Chris Butler, Gatunek: animowany/komedia/przygodowy, Produkcja: USA/Kanada 2019

Świadkowie Putina
Svideteli Putina
31 grudnia 1999 roku Władimir Putin objął fotel prezydenta Rosji. Reżyser filmu Witalij Manski był szefem departamentu dokumentalnego rosyjskiej telewizji publicznej, kiedy kraj przechodził z epoki Jelcyna do autorytarnego reżimu Putina. Był świadkiem tego, jak Putin podejmował pierwsze kroki, aby zlikwidować demokratyczne reformy Jelcyna. Na podstawie unikatowych materiałów z lat 1999-2000, relacji świadków oraz własnych doświadczeń stworzył niezwykle intymny portret Władimira Putina i przełomowego okresu w historii Rosji.
Reżyseria: Vitaly Mansky, Gatunek: dokumentalny, Produkcja: Łotwa/Szwajcaria/Czechy 2018

Pełny repertuar tutaj
Dolnośląskie Centrum Filmowe, ul. Piłsudskiego 64a, 50-020 Wrocław,
tel. 71 796 34 87, e-mail: dcf@dcf.wroclaw.pl, rezerwacja biletów: 71 793 79 00
materiały prasowe

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.