Gotowanie może być prostsze

Gotowanie może być prostsze

Obecnie gotuje się inaczej niż kiedyś – być może dlatego na rynku jest wiele półproduktów, które skrócą i ułatwią przyrządzanie posiłków. Gotowanie może być prostsze, jeśli ma się odpowiednich pomocników.

W sklepach jest wiele rozwiązań, które ułatwiają i skracają czas przygotowywania posiłków, ciast i deserów. Z odpowiednimi pomocnikami gotowanie może być prostsze. Obecnie, aby delektować się pysznym makowcem, nie trzeba płukać, namaczać, odsączać, gotować i mielić maku, gdyż na sklepowej półce odnajdziemy gotowy produkt w puszce. Analogicznie, gdy chcemy przyrządzić ulubiony sernik – możemy zdecydować się na masę sernikową za sklepowej półki.

Można także iść krok dalej i jeszcze szybciej przygotować słodką przekąskę. Dostępne na rynku ciasta w proszku mają już odpowiednio dobrane proporcje, dlatego zwykle wystarczy dodać jajka i olej, a kilka minut później ciasto może trafić do piekarnika. Jeszcze szybciej można przygotować te słodkie przekąski, które nie wymagają pieczenia.

Niewielkie porcje zamiast objadania się

Na rynku odnajdziemy też rozwiązania umożliwiające przygotowanie niewielkich porcji, idealnych dla jednej czy dwóch osób. Jeśli mamy ochotę na coś słodkiego, to nie musimy piec całej blaszki ciasta, gdyż możemy skorzystać z udogodnień producentów żywności.
– Jak wynika z wyliczeń GUS, już co 5 Polak żyje w pojedynkę, zaś według prognoz liczba ta nadal będzie rosnąć. Dla wielu firm, również producentów żywności, jest to jasny sygnał do zmiany w podejściu do definicji gospodarstwa domowego, a także wyjście naprzeciw potrzebom różnych konsumentów. Jako marka oferujemy produkty, które są nie tylko proste i szybkie w przygotowaniu, ale też dostępne w monoporcjach – idealnych dla jednej osoby. Co ważne nasze kisiele FIT czy „Pyszne budynie” można przygotować samodzielnie, dodając do nich wyłącznie wodę – wyjaśnia Monika Rożnowska, Starszy Kierownik Marki Delecta w Bakalland SA.

Gotowanie może być prostsze (Delecta - kisiel)

Gotowanie może być prostsze (Delecta – kisiel)

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.