Hanna Bakuła i DESA Modern polecają

Hanna Bakuła i DESA Modern polecają

Galeria sztuki współczesnej DESA Modern zaprasza do współpracy twórców, których prace były wielokrotnie doceniane w kraju i za granicą. Obecnie przygotowali wyjątkową kolekcję ozdobioną przez oryginalną i nietuzinkową malarkę – Hannę Bakułę.

Hanna Bakuła, nazywana „Witkacym w spódnicy”, jest jedną z najbardziej utytułowanych polskich malarek. Charakterystyczne portrety malowane pastelami i akwarelą zyskały uznanie w Stanach Zjednoczonych, gdzie to z rekomendacji Fundacji Guggenheima otrzymała stypendium IREX. W 1990 roku wróciła do Polski, ale wciąż dużą część roku spędza na artystycznych podróżach. Hanna Bakuła to artystka, która słynie z nieszablonowego oraz dość humorystycznego podejścia do sztuki. Jej dzieła często podkreślają satyryczne cechy przedstawianych osób czy przedmiotów. O wyjątkowości kompozycji stanowi także poruszana tematyka z pogranicza ezoteryki czy ukochany wątek kota.

Wyjątkowa kolekcja

W najnowszej kolekcji marki DESA Modern pojawią się oryginalne reprodukcje obrazów artystki. Wśród nich znajdą się inkografie powstałe na bazie akwareli i pasteli oraz kolaże ze znakami zodiaku. Wybrane obrazy Hanny Bakuły przeniesiono także na codzienne przedmioty, by stworzyć wyjątkową kolekcję ekskluzywnych akcesoriów m.in. zabawne urocze notesy, oryginalne etui na iPhone’a, eleganckie, szyfonowe chusty oraz oryginalne zegarki z polskim mechanizmem. Kolejną propozycję stanowią kolaże znaków zodiaku z książki Bakuły „Poradnik astrologiczny. Jak zyskać przyjaciół. Jak stracić przyjaciół”, które w żartobliwy sposób odnoszą się do negatywnych cech charakteru poszczególnych znaków męskich i kobiecych, zarówno w artystycznej wizji malarskiej jak i opisie znaku, który jest dołączany do każdej inkografii. Wybrane motywy jak kolorowe koty, buty, symbole kobiecości autorstwa malarki stały się również motywami przedmiotów proponowanych przez DESA Modern.

 

 

Hanna Bakuła - produkty

apaszka Akt na różowym tle

Kubek - Różowy sad

 

Zakładka - próba ikony

Etui na iPhone

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.