Hiszpania kusi słońcem przez cały rok

Hiszpania kusi słońcem przez cały rok

Wyjazd zimą tam, gdzie świeci słońce, jest zbawienny nie tylko dla naszego samopoczucia, ale ma także walory zdrowotne, m.in. dostarcza nam niezbędnej do życia witaminy D. Nie zastanawiajmy się więc długo i już dziś zarezerwujmy pobyt w ciepłej i łagodnej w klimacie Hiszpanii.

Wybierając na cel podróży Teneryfę, jedną z największych Wysp Kanaryjskich, nie zawiedziemy się na pogodzie. To wyspa o najmniejszej różnicy średnich temperatur w Europie. Jest tu zawsze ciepło lub gorąco. Tak więc zamiast marznąć w zimowe miesiące możemy wsiąść w samolot i po niedługim czasie podróży wygrzewać się już na piaszczystej plaży! Co ważne, wrocławskie Biuro Podróży KOS zapewnia wyloty prosto z Wrocławia. Wypoczniemy w luksusowym hotelu, z pięknym widokiem na ocean i bezpośrednim dostępem do wulkanicznej plaży oraz wyżywieniem All Inclusive. Niedaleko znajdują się port, wioski rybackie oraz gwarne centrum ze sklepami i tawernami.

tenerife-290035_1920

Costa Blanca ciągnie się przez 244 km wybrzeża śródziemnomorskiego. Jest tu ciepło przez cały rok, dlatego nawet w listopadzie czy marcu można wypocząć w pełnym słońcu. Nazywane jest białym wybrzeżem ze względu na wszechobecną, królującą tu biel widoczną w kwiatach migdałowca, piasku i glebach. Wyloty z Wrocławia do Alicante, stanowiącym centrum turystyczne Białego Wybrzeża. Miasteczko znajduje się na wzgórzu, skąd rozpościera się wspaniały widok na morze i całą okolicę.
Podróżując z Biurem Podróży KOS, z lotniska w Alicante udamy się do Benidorm – jednego z najpopularniejszych kurortów w Hiszpanii, ze słynnymi plażami – Levante i Poniente w malowniczej zatoce zamkniętej skałami. Jest tu sporo miejsc do zwiedzania, kilka parków rozrywki, wodospady i jaskinie. W BENIDORM zobaczymy również ponad 20 wieżowców, z których każdy liczy co najmniej 100 metrów. A turyści BP KOS będą zakwaterowani w Hotelu Gran Bali, jednym z najwyższych hoteli w Europie – 200 metrów wysokości, ze wspaniałymi widokami z okien pokoju na zatokę. Inną zaletą pobytu na Costa Blanca jest możliwość zwiedzenie WALENCJI – miasta pełnego zabytków i atrakcji kulturalnych.

benidorm-470744_1280

Od wiosny do jesieni możemy nacieszyć się słońcem również w innych, ciepłych regionach Hiszpanii.

W największym regionie Andaluzji, krainie leżącej na południu Hiszpanii, znajduje się słoneczne wybrzeże – Costa del Sol – miejsce najchętniej odwiedzane przez turystów z Zachodniej Europy Wypoczniemy tu pośród oliwnych gajów, spacerując piaszczystymi plażami, zatrzymując się, by w cieniu palm poczytać książkę, mając przed oczami widok na malownicze białe wioseczki, mieszczące się na wzgórzach.

W Torremolinos, niewielkiej, spokojnej miejscowości, z długim pasażem spacerowym w samym centrum, zwiedzimy zamki, kościoły, a także zabytkowe domy, których jest mnóstwo w tej okolicy. Warto zobaczyć zamek Sohail, wybudowany przez Felicjan i zmodernizowany przez Rzymian, zamek Colomares, Pustelnię św. Michała, wieże Pimental. Co istotne, w całej miejscowości znajdują się szlaki dla turystów, zaopatrzone w komunikaty ułatwiające poruszanie się w terenie. Możemy także wybrać się do pobliskiej Malagi, bo od Torremolinos dzieli ją tylko 5 km. Luksusowe Hotele Lago Rojo i Royal Al Andalus czekają na Seniorów, podróżujących z BP KOS.

Fuengirola to kurort turystyczny z ponad 8-kilometrową plażą. Wypoczniemy tu w subtropikalnym klimacie śródziemnomorskim ze średnią temperaturą 18 °C. Warto zwiedzić ruiny mauretańskiego zamku z X wieku oraz tropikalne ZOO, specjalizujące się w badaniach nad szympansami. To idealne miejsce na spokojny wypoczynek, z dala od zgiełku miasta i hałasu dyskotek. Wspaniały Hotel FUENGIROLA – odwiedzany chętnie przez Seniorów z całej Europy. Oczywiście wyloty również z Wrocławia.

beach-853905_1920

Krainą wina i słońca nazywane jest Costa Brava – region turystyczny Katalonii, ze stromymi i skalistymi wybrzeżami oraz piaszczystymi plażami z malowniczymi zatoczkami. Na uwagę zasługuje Santa Susanna, mała miejscowość wypoczynkowa, z czystymi szerokimi plażami i zacienionymi parkami w starej części miasta. Wieczorem warto wybrać się do położonej przy głównej promenadzie restauracji La Siesta, by popatrzeć na pokazy tańca flamenco i posłuchać koncertów folklorystycznych zespołów muzycznych.
BP KOS zapewnia wszystkim Seniorom, wybierającym się na pobyt na Costa Brava, bezpłatne, całodniowe zwiedzanie pobliskiej BARCELONY z polskim przewodnikiem.

Majorka uznawana jest za najpiękniejszą wyspę w basenie Morza Śródziemnego. Oprócz niezwykle różnorodnego krajobrazu (od skalistych wybrzeży po maleńkie zatoczki), przyciąga turystów licznymi zabytkami i gotycką architekturą. Od listopada aż do kwietnia jest tu bardzo kameralnie, warto więc wykorzystać właśnie ten czas na wypoczynek i zwiedzanie.

balearic-islands-dreams-824939_1280

Wybierając się do Hiszpanii z Biurem Podróży KOS mamy zapewniony pobyt w luksusowych, czterogwiazdkowych hotelach z wyżywieniem 3 razy dziennie lub też opcją All inclusive. Przez cały czas pobytu nad bezpieczeństwem turystów czuwa na miejscu polski rezydent.

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.