I Forum Wspierajmy Seniorów

I Forum Wspierajmy Seniorów

Od tematu starzejącego się społeczeństwa nie uciekniemy – mówi prof. Ewa A. Jankowska. – By zwiększyć szanse osób starszych na zdrowe starzenie się, trzeba wdrożyć systemowe programy prewencji geriatrycznej. Aktywny fizycznie, intelektualnie i społecznie styl życia, prawidłowe odżywianie muszą nam towarzyszyć od najmłodszych lat. Tylko zdrowe dziecko, z którego wyrośnie zdrowy dorosły, ma szansę na w miarę zdrową i pogodną starość. Profesor Jankowska stoi na czele Komitetu Organizacyjnego i Naukowego Forum Wspierajmy Seniorów, które odbędzie się w ramach obchodów Światowego Dnia Osób Starszych we Wrocławiu.

15 czerwca rozpocznie się 1 Forum Wspierajmy Seniorów. W ramach wydarzenie odbędą się interaktywne warsztaty dla seniorów, a w kolejnym dniu interdyscyplinarna konferencja dla lekarzy. W programie warsztatów dla seniorów znalazły się wykłady, warsztaty i ćwiczenia. Seniorzy dowiedzą się m.in. czy wszystkie emocje są nam potrzebne i czy stres nam pomaga? Jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami w życiu? Kiedy smutek przestaje być emocją, a staje się chorobą? Uczestnicy podyskutują o starzeniu się pamięci i znajdą odpowiedź na pytanie, czy zapominanie to zawsze patologia? Ponadto seniorzy zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi rozpoznawania objawów w stanach zagrożenia życia lub zdrowia i zostaną przeszkoleni z pierwszej pomocy z zastosowaniem fantomów.
Wszystkie te atrakcje czekają na seniorów 15 czerwca w Hotelu Ibis Styles we Wrocławiu, przy placu Konstytucji 3 maja 3 od godziny 9 rano. Wstęp wolny. Wystarczy tylko dokonać bezpłatnej rejestracji na stronie organizatora www.warsztaty.wspierajmyseniorow.pl (Możesz się również zarejestrować przez telefon pod numerem: 71 757 55 01). Na stronie znajduje się także więcej szczegółów. Niespodzianka: przerwy na kawę, przekąski i koncert zespołu Akordeonistów im. Wojciecha Dradracha na zakończenie warsztatów.

Z ramienia Wrocławskie Rady Seniorów gościć będą Maria Zawartko -przewodnicząca i dr Walentyna Wnuk.  Gazeta Senior patronuje wydarzeniu i serdecznie zaprasza Seniorów. Więcej informacji w serwisie GazetaSenior.pl TUTAJ oraz Gazeta Senior wyd. 5.2018.
Organizatorzy: Fundacja Wspierajmy Seniorów, Miasto Wrocław i Grupa casusBTL. Wśród wolontariuszy współpracujących z Fundacją największą liczbę stanowią lekarze.

Szczegółowy harmonogram Forum

I Forum Wspierajmy Seniorów

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.