II Łódzkie Senioralia

II Łódzkie Senioralia

Już 16 maja rusza druga edycja ,,Łódzkich Senioraliów 2015’’. Wydarzenie dedykowane jest najstarszym mieszkańcom Łodzi. Celem organizatorów imprezy jest zachęcenie seniorów do aktywnego trybu życia, rozwoju zainteresowań oraz pogłębiania wiedzy na temat zdrowia. Spośród szerokiej oferty wydarzeń każdy uczestnik Senioraliów wybierze dla siebie ciekawe propozycje. Przypomnijmy, że I edycja ,,Łódzkich Senioraliów 2014’’ cieszyła się dużym zainteresowaniem. Według statystyk – aż 70 instytucji i organizacji pozarządowych przygotowało ponad 270 wydarzeń (w tym 99% bezpłatnych), w których w ciągu tygodnia wzięło udział 15 tysięcy osób.

W tym roku magistrat oraz ponad 80 partnerów przygotują liczne atrakcje dla aktywnych seniorów. ,,Łódzkie Senioralia 2015’’ odbędą się w dniach 16 – 24 maja. Wiosenne wydarzenie zostanie podzielone na cztery główne obszary. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą i aktywnego udziału w kolejnej odsłonie tego wielkiego przedsięwzięcia.

16 maja – Uroczysta Inauguracja w Pasażu Schillera
W pierwszym dniu imprezy seniorzy otrzymają symboliczne Klucze do Bram Miasta na czas trwania „II Łódzkich Senioraliów 2015”. Podczas uroczystego otwarcia przewidziane są atrakcje artystyczne takie jak: przedstawienia taneczne seniorów i występy kabaretowe, które zapewnią gościom dawkę pozytywnego humoru. Organizatorzy imprezy przygotowali również niespodziankę. Na scenie pojawi się artysta, który zaśpiewa stare przeboje.

16-23 maja – Tygodniowy Cykl Wydarzeń
W czasie tego tygodnia zajęcia zostaną podzielone na następujące kategorie: zdrowie, kultura, sport i rekreacja. Seniorzy będą mogli uczestniczyć w wykładach i warsztatach, podczas których uzyskają porady na różne tematy. Dla osób lubiących podróżować przygotowana zostanie ciekawa oferta wycieczek. Nie zabraknie oczywiście dobrej zabawy. Każdego dnia odbywać się będą koncerty i spektakle kabaretowe. Współorganizatorami tygodniowego cyklu wydarzeń są: organizacje pozarządowe, kluby, instytucje i podmioty działające na rzecz osób starszych.

22-23 maja – Wydarzenie finałowe – Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora
Miejsce: Hala MOSIR, przy ul. KS. H. J. Skorupki 21
Targi będą podsumowaniem „II Łódzkich Senioraliów 2015’’ oraz okazją do zapoznania się z ofertami organizacji pozarządowych, instytucji i firm posiadających produkty i usługi wspierające aktywność osób 60+. W programie zaplanowano m.in. badania profilaktyczne, warsztaty edukacyjno-sportowe, konsultacje ze specjalistami z różnych dziedzin oraz stoiska wystawowe partnerów imprezy. Współorganizatorem Targów Aktywnego i Zdrowego Seniora są Międzynarodowe Targi Łódzkie.

24 maja – Zajęcia sportowo-rekreacyjne organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi
W ostatni dzień Senioraliów 2015 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował specjalne kursy, które mają na celu zachęcić seniorów do uprawiania sportu i prowadzenia zdrowego trybu życia. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli dobrać dla siebie odpowiednie ćwiczenia pod okiem trenerów fitness oraz uzyskać od nich cenne porady.

Szczegółowe informacje na temat Senioraliów 2015 będzie można znaleźć w Informatorach dostępnych w Dzielnicowych Centrach Aktywnego Seniora, Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Łodzi, wybranych Filiach Miejskich Bibliotek.

AP

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.