II Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów już 7 marca

II Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów już 7 marca

Rady seniorów już po raz drugi spotkają się w Krakowie, aby dyskutować o sprawach seniorów, wymieniać się informacjami i doświadczeniem. II Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów odbędzie się 7 marca w Krakowie.

Tematem przewodnim II kongresu będzie „Powszechność gminnych Rad Seniorów w Polsce”. Spotkanie przedstawicieli rad seniorów z całego kraju będzie świetną okazją do wymiany doświadczeń i wypracowanych lokalnie rozwiązań. W jednym miejscu spotkają się starsze rady, już nieco okrzepłe w swojej działalności, jak i te, które dopiero zostały powołane, aby skupić się na najważniejszych sprawach i problemach seniorów. II Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów gościć będzie także parlamentarzystów, przedstawicieli rządu, samorządowców i naukowców. Gazeta Senior również będzie uczestniczyć w kongresie, aby bacznie przysłuchiwać się wystąpieniom i naradom.

Każde środowisko senioralne ma swoje indywidualne potrzeby i powinno mieć swój głos w dyskusji nad kształtowaniem rozwiązań dla seniorów. Tematem przewodnim naszego kolejnego spotkania będzie upowszechnienie rady seniorów, tak aby każda gmina posiadała grono faktycznych reprezentantów lokalnych środowisk senioralnychmówi nam Marian Antoni Krzewiński, rzecznik prasowy OpoWRS (Ogólnopolskie Porozumienie o Współpracy Rad Seniorów).

Na II Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów zapraszają Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski – oraz Ogólnopolskie Porozumienie o Współpracy Rad Seniorów. Kongres odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków (ul. Marii Konopnickiej 17), w środę 7 marca 2018 o godz. 10.00.

Naszą redakcję będzie reprezentować Linda Matus, redaktor naczelna i Andrzej Wasilewski, redaktor-senior. W wydaniu marcowym Gazety Senior ukaże się obszerny materiał Andrzeja Wasilewskiego o tym, co rada może i powinna robić (na przykładzie działania Miejskiej Rady Seniorów z Poznania). Jeśli jesteście zainteresowani tematem, to zapraszamy zarówno na kongres, jak i do nowego numeru magazynu.


W ubiegłym roku nasza redakcja również uczestniczyła w kongresie. TU przeczytacie relację Jerzego Dudzika.

Trwa nabór na członków Rady do Spraw Polityki Senioralnej II kadencji (2020-2024)

Grażyna Mazurek: nie będziemy Radą „kanapową” – tekst Andrzeja Wasilewskiego

Jak wygląda spotkanie rady seniorów?

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.