II Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów – relacja

II Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów – relacja

W ubiegłym tygodniu odbył się II Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów, który był poświęcony najważniejszym sprawom i problemom seniorów. Nasza redakcja również uczestniczyła w spotkaniu.

II Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów – pod hasłem „Powszechność gminnych Rad Seniorów w Polsce” – odbył się 7 marca w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ogólnopolskie Porozumienie o Współpracy Rad Seniorów (OpoWRS). W spotkaniu uczestniczyły delegacje Rad Seniorów z całego kraju, a także przedstawiciele rządu, parlamentu, Narodowego Funduszu Zdrowia, świata nauki oraz Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa i Prezydent Miasta Krakowa.

Ogólnopolskie Porozumienie o Współpracy Rad Seniorów z siedzibą w Krakowie zrzesza Rady Seniorów z całego kraju. Jego celem jest tworzenie jednolitego, wspólnego, szerokiego frontu postulatywnego środowiska senioralnego wobec władz państwowych. OpoWRS formułuje oczekiwane przez seniorów rozwiązania problemów w skali ogólnokrajowej, a nieformalne hasło przewodnie to: silni będziemy tylko zjednoczeni.

Kongresowi przysłuchiwali się przedstawiciele Gazety Senior, którzy wyrażają uznanie dla organizatorów z powodu bardzo sprawnej organizacji i logistyki przedsięwzięcia oraz zapewnienia wysokiego poziomu merytorycznego obrad.

II Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów

II Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów

Więcej zdjęć można obejrzeć na oficjalnym fanpage OpoWRS.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.