II Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów – relacja

II Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów – relacja

W ubiegłym tygodniu odbył się II Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów, który był poświęcony najważniejszym sprawom i problemom seniorów. Nasza redakcja również uczestniczyła w spotkaniu.

II Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów – pod hasłem „Powszechność gminnych Rad Seniorów w Polsce” – odbył się 7 marca w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ogólnopolskie Porozumienie o Współpracy Rad Seniorów (OpoWRS). W spotkaniu uczestniczyły delegacje Rad Seniorów z całego kraju, a także przedstawiciele rządu, parlamentu, Narodowego Funduszu Zdrowia, świata nauki oraz Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa i Prezydent Miasta Krakowa.

Ogólnopolskie Porozumienie o Współpracy Rad Seniorów z siedzibą w Krakowie zrzesza Rady Seniorów z całego kraju. Jego celem jest tworzenie jednolitego, wspólnego, szerokiego frontu postulatywnego środowiska senioralnego wobec władz państwowych. OpoWRS formułuje oczekiwane przez seniorów rozwiązania problemów w skali ogólnokrajowej, a nieformalne hasło przewodnie to: silni będziemy tylko zjednoczeni.

Kongresowi przysłuchiwali się przedstawiciele Gazety Senior, którzy wyrażają uznanie dla organizatorów z powodu bardzo sprawnej organizacji i logistyki przedsięwzięcia oraz zapewnienia wysokiego poziomu merytorycznego obrad.

II Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów

II Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów

Więcej zdjęć można obejrzeć na oficjalnym fanpage OpoWRS.

Kategorie
Tagi
Udostępnij