III Dzień Seniora w Mysłowicach już 18 maja

III Dzień Seniora w Mysłowicach już 18 maja

Bezpłatne badania medyczne, porady dotyczące bezpiecznych zachowań, święto kapeluszy i Nocny Zlot Pojazdów Zabytkowych „ClassicMania Night” – to atrakcje przygotowywane na III Dzień Seniora w Mysłowicach.

W sobotę 18 maja od godz. 15.00 w Centralnym Muzeum Pożarnictwa seniorzy będą wspólnie spędzać popołudnie z młodszymi pokoleniami. III Dzień Seniora w Mysłowicach rozpocznie się korowodem barwnych kapeluszy prowadzonym rytmem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Seniorzy będą mogli również podziwiać występy wnucząt i bawić się w klimacie lat 70. i 80. ubiegłego stulecia.
– Chcemy zachęcić osoby starsze, samotne do wychodzenia z domu i integracji z młodszymi pokoleniami. W tym roku stawiamy na aktywność w trzech strefach: zdrowie, bezpieczeństwo i relaks. Liczymy na to, że senioralne święto zdopinguje do życiowej aktywności większość osób z 17-tysięcznej grupy mysłowickich seniorów – mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

III Dzień Seniora w Mysłowicach

Dzień Seniora w Mysłowicach – tak było w poprzednich edycjach

III Dzień Seniora w Mysłowicach – atrakcje

Seniorzy będą mogli za darmo zrobić badania wzroku, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, wykonać spirometrię. Odbędą się bezpłatne konsultacje trenerskie i żywieniowe oraz analiza składu ciała. Rozdawane będą „Koperty życia” i „Pudełka życia”. Z myślą o bezpieczeństwie seniorów przeprowadzony zostanie pokaz udzielania pierwszej pomocy, samoobrony oraz porady przygotowane przez pracowników Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Rad związanych z bezpieczeństwem konsumentów udzielać będzie Miejski Rzecznik Konsumentów.

Święto osób starszych organizuje prezydent Mysłowic, Mysłowicki Ośrodek Kultury i Mysłowicka Rada Seniorów. We współorganizację, w ramach solidarności międzypokoleniowej, włącza się młode pokolenie z Młodzieżowej Rady Miasta, oferując m.in. porady informatyczne. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje m.in. „Gazeta Senior”, TVP S.A. o/Katowice, Radio Katowice SA, myslowice.net. Na uczestników wydarzenia będą czekać bezpłatne egzemplarze Gazety Senior.

III Dzień Seniora w Mysłowicach

Dzień Seniora w Mysłowicach – tak było w poprzednich edycjach

Program

✔ Występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji.
✔ „Święto kapelusza” – konkurs na najbardziej pomysłowy kapelusz. Korowód kapeluszy.
✔ Bezpłatne badania wzroku, spirometria, pomiar ciśnienia i poziom glukozy. Stoisko z „Pudełkami życia”.
✔ Przeciąganie liny MRS i MRM. Makijaż dla seniorek.
✔ Występy zespołów muzyczno-tanecznych m.in. z mysłowickich przedszkoli i szkół.
✔ ClassicMania Night – nocny Zlot Pojazdów Zabytkowych.
✔ Pokaz samoobrony dla osób starszych. Pokazowy trening Gym&Fitness Maximus Mysłowice – konsultacje trenerskie, żywieniowe.
✔ Śląskie Laboratoria Analityczne – analiza składu ciała, porady dietetyczne, konkursy.
✔ Prezentacja prac plastycznych seniorów.

III Dzień Seniora w Mysłowicach

Dzień Seniora w Mysłowicach – tak było w poprzednich edycjach

Źródło: Urząd Miasta Mysłowice

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.