III Wrocławskie Forum Senioralne już 26 czerwca

III Wrocławskie Forum Senioralne już 26 czerwca

​​Po raz trzeci we Wrocławiu odbędzie się Wrocławskie Forum Senioralne. To okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk między ekspertami, praktykami, kadrą akademicką, seniorami i studentami.

Wrocławskie Forum Senioralne (WFS) odbędzie się we Wrocławiu w dniu 26 czerwca w godzinach 10.00-15.00 w Domu Technika „NOT” (ul. Piłsudskiego 74). Tematem przewodnim trzeciej edycji Wrocławskiego Forum Senioralnego będą szeroko rozumiane zdrowie i aktywność. Zaproszeni goście spróbują odpowiedzieć na pytanie: jak być szczęśliwym po sześćdziesiątce?

Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu seniorów, ekspertów w dziedzinie gerontologii, organizacje i instytucje działające na rzecz osób starszych, media, firmy komercyjne, kadrę akademicką oraz studentów. Wstęp jest bezpłatny, a udział nie wymaga rejestracji ani zgłoszenia. Podczas Forum przewidziano poczęstunek, ​stanowiska partnerskie z ofertą dla seniorów, bezpłatne badania i konsultacje specjalistów, ​​​konkurs z nagrodami, płyty Mirka Bielińskiego z autografem, a także materiały informacyjne i promocyjne.

O wydarzeniu

Wrocławskie Forum Senioralne powstało z inicjatywy Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskiego Centrum Seniora w roku 2017, jako odpowiedź na potrzebę pogłębienia dyskusji na temat polityki senioralnej. WFS jest wydarzeniem cyklicznym, umożliwiającym budowanie partnerskiej sieci współpracy między samorządami, biznesem, organizacjami pozarządowymi i reprezentantami mediów dla poprawy jakości życia osób starszych. Jest ono także okazją do wymiany wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk między ekspertami, praktykami, kadrą akademicką, seniorami i studentami.

Harmonogram

✔ 10:00-10:15 – powitanie i rozpoczęcie III Wrocławskiego Forum Senioralnego
✔ 10:15-10:45 – wykład I: „10 kroków do zdrowia mężczyzny i szczęścia jego kobiety”, dr hab. n. med. Dariusz Kałka
✔ 10:45-11:45 – panel I: Mężczyzna 60+, czyli jak być zdrowym i aktywnym na emeryturze?
✔ 11:45-12:15 – przerwa kawowa
✔ 12:15-12:45 – wykład II: „Precz ze spokojną starością”, dr Maria Kmita
✔ 12:45-13:45 – panel II: Kobieta 60+, czyli jak być zdrową i aktywną na emeryturze?
✔ 13:45-14:15 – przerwa kawowa
✔ 14:15-15:00 – pokaz mody 60+ z koncertem (muzyka na żywo)
✔ 15:00 – zakończenie

Forum odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Gazeta Wrocławska i Gazeta Senior.

Więcej informacji na stronie www.seniorzy.wroclaw.pl.

III Wrocławskie Forum Senioralne

III Wrocławskie Forum Senioralne

Zdjęcie główne – II Wrocławskie Forum Senioralne, fot. Julia Bartosz

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.