Informatyka dla Seniorów – czyli z sąsiadką na zajęcia!

Informatyka dla Seniorów – czyli z sąsiadką na zajęcia!

Rozpoczynają się bezpłatne zajęcia z informatyki dla seniorów w Centrum Nauki i Biznesu Żak we Wrocławiu. To kolejna propozycja atrakcyjnego spędzania czasu dla osób starszych, jaką można znaleźć w naszym mieście. Jak wynika z danych Żak-a, w przeciągu ostatnich lat liczba osób w wieku 60+ zainteresowanych tego typu nauką wzrosła o około 60%.

Nowe zwyczaje seniorów
„Co roku w naszej placówce jesteśmy świadkami dużego zainteresowania bezpłatnymi zajęciami komputerowymi wśród seniorów” – mówi Agnieszka Kozłowska, dyrektor Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK” we Wrocławiu. Zajęcia to mieszanka teorii oraz wielu godzin praktyki przy komputerach. Tego typu spotkania umożliwią nabycie zupełnie nowych umiejętności, ale także stanowią doskonałą okazję do wyrwania się z codziennej rutyny i poznania nowych ludzi. „Często widujemy pary przyjaciółek, siostry czy nawet małżeństwa, które łączy chęć poznania tajników pracy przy komputerze” – podkreśla Dyr. Kozłowska.

Udział w tego typu zajęciach ma także ogromny cel praktyczny: „Moi bliscy wyjechali za granicę i bez umiejętności pracy z komputerem nie mam jak się z nimi skontaktować, a chcę widzieć jak moja wnuczka dorasta, a co dla mnie najważniejsze – nie siedzę w domu sama jak palec.” – mówi jedna z zeszłorocznych uczestniczek. Inna Seniorka dodaje: „Wnuk dał mi swojego laptopa, a ja nie wiem, co z nim zrobić – dzięki tym zajęciom pokaże mu, jaką ma nowoczesną babcię !”

Jak się zapisać na zajęcia
W związku z dużym zainteresowaniem w obecnej rekrutacji, placówka Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK” we Wrocławiu otworzy grupę dla seniorów, która cieszyć się będzie specjalnymi przywilejami. Każdy uczestnik po ukończeniu zajęć zdobędzie umiejętności pracy przy komputerze. Szkoła daje również możliwość podejścia do państwowego egzaminu organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną (OKE) i zdobycie tytułu zawodowego „Technika Informatyka”.
Uzyskane kwalifikacje pozwalają nawet na założenie własnej działalności gospodarczej.

Aby zapisać się na zajęcia w Szkole Żak, wystarczy przyjść do sekretariatu we Wrocławiu ul. Krupnicza 2/4, I p. i mieć przy sobie świadectwo ukończenia szkoły średniej bądź technikum oraz dowód osobisty. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy trwają do 31.03.2016 r. – do tego czasu można dołączyć go grup, które rozpoczęły zajęcia 21 lutego.

Więcej informacji telefonicznie: 71 788 96 87.

Żak Szkoły dla Dorosłych

Otwarci 50+ Edycja 2016_baner 728x90_C

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.