Internetowe Konto Pacjenta

Internetowe Konto Pacjenta

Internetowe Konto Pacjenta to aplikacja internetowa, dzięki której można szybko i bezpiecznie sprawdzić swoje dane medyczne (m.in. badania, wizyty, historię leczenia).

Internetowe Konto Pacjenta (IKP) to bezpłatna aplikacja internetowa, ułatwiająca dostęp do informacji o świadczeniach medycznych. Dzięki nowemu rozwiązaniu pacjent będzie mógł w jednym miejscu sprawdzić informacje o udzielonych i planowanych świadczeniach, a także dowiedzieć się, ile środków wydano w ramach leczenia np. na recepty refundowane. Aplikacja umożliwi otrzymanie recept niezbędnych do kontynuacji leczenia bez konieczności wizyty u lekarza. Internetowe Konto Pacjenta to także ułatwienie dla lekarzy i zwiększenie bezpieczeństwa dla pacjenta, gdyż system automatycznie zweryfikuje, czy leki przepisywane przez różnych specjalistów nie kolidują ze sobą. Co więcej, recepty będzie mogła wystawić pielęgniarka (lub położna) – zarówno po osobistym badaniu, jak i po konsultacji telemedycznej (na odległość). IKP pozwoli także upoważnić inną osobę do dostępu do danych medycznych lub informacji o stanie zdrowia pacjenta.

Platforma będzie powstawać etapami, stopniowo oferując coraz szerszy zakres usług i możliwości. Aby zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta, trzeba najpierw założyć Profil Zaufany – zapewni to bezpieczeństwo logowania i bezpieczeństwo wszystkich zgromadzonych w systemie danych. Więcej na temat Profilu Zaufanego na stronie obywatel.gov.pl. Więcej informacji o Internetowym Koncie Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl. Aktualna mapa usług z zaznaczeniem podmiotów leczniczych, które wystawiają e-recepty oraz aptek ogólnodostępnych i punktów aptecznych, które realizują e-recepty na stronie mapa.pacjent.gov.pl.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.