Jak bezpiecznie wrócić z wakacji?

Jak bezpiecznie wrócić z wakacji?

Dla wielu osób powrót do domu oznacza pokonanie samochodem setek czy nawet tysięcy kilometrów, często po zatłoczonych polskich drogach. Zanim wy­ru­szy­my warto zadbać o nasze bezpieczeństwo.

Po pierwsze należy przygotować pojazd oraz odpowiednio spakować bagaż. Ważne jest również za­pla­no­wanie podróży, zadbanie o odpowiedni od­po­czyne­k, a także zaopatrzenie się w rzeczy przydatne w drodze.

– Bezpieczeństwo na drogach to temat wciąż aktualny, szczególnie w trakcie powrotów z wakacji. W tym czasie na drogach, szczególnie w regionach turystycznych pojawia się więcej pojazdów niż zwykle. Wiele osób chce jak najszybciej dotrzeć do domu, jednak zbytni pośpiech, brak rozwagi i brawura to najczęstsze przyczyny tragicznych w skutkach wypadków samochodowych. W przypadku długich podróży, także zmęczenie kierowcy jest częstym powodem wypadków. – mówi Sabina Kornblit

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w te wakacje doszło już do około 5000 wypadków na polskich drogach, w których zginęło blisko 400 osób, a niecałe 6000 zostało rannych. Policja zatrzymała też blisko 15 000 pijanych kierowców.

O tym jak bezpiecznie wrócić z wakacji i jak przygotować auto do długiej podróży.

– Wybierając trasę warto zdecydować się na podróż po głównych i dobrze oznaczonych drogach przy których znajdują się stacje benzynowe, parkingi oraz miejsca, w których będziemy mogli odpocząć. Dobrym rozwiązaniem podczas podróży okażą się również zestawy głośnomówiące, czy okulary przeciwsłoneczne. W samochodzie powinny znajdować się także takie rzeczy jak: dobrze wyposażona apteczka, trójkąt ostrzegawczy, kamizelka odblaskowa oraz koło zapasowe. – dodaje Sabina Kornblit

Źródło: Portal Newsrm.TV

fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.