Jak dobrać odpowiedni podkład do cery?

Jak dobrać odpowiedni podkład do cery?

Podkład to podstawa makijażu. Niestety, źle dobrany fluid może sprawić, że nasza twarz będzie wyglądała jak maska,  nasze niedoskonałości będą bardziej widoczne, a nawet postarzy nas o kilka lat. Na co zwracać uwagę przy wyborze podkładu?

– Jeżeli podkład będzie miał zły kolor, to nigdy nie będzie na nas dobrze wyglądał. Najważniejszą rzeczą jest, aby wypróbować fluid nie na naszej dłoni, lecz na naszej twarzy. – mówi wizażystka Magda Stępień

Najlepszym miejscem na wypróbowanie podkładu jest kość szczęki, na granicy policzka i szyi, ponieważ tam kolor powinien się najlepiej wtapiać w skórę. Dodatkowo warto pamiętać, aby wybierać fluid o pół tonu jaśniejszy od naszej cery, ponieważ w ciągu dnia będzie się on utleniał i ciemniał.

Polki często mają zaróżowioną cerę, której powodem mogą być widoczne naczynka lub inne problemy skórne, jak na przykład różeń. Wtedy najlepiej jest wybrać  podkład, który jest beżowo-żółty, o ciepłym odcieniu. Takie kolory najlepiej neutralizują różowe tony i „przygaszą” zaczerwienienie pojawiające się na twarzy.

– Z doborem odpowiedniego koloru fluidu faktycznie wciąż jest dużo pytań. Pamiętajmy jednak, że podkład powinien wtapiać się i komponować z kolorem naszej skóry. – dodaje Magda Stępień

Źródło: Portal Newsrm.TV

fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.