
Jak nie dać się oszukać rezerwując nocleg?
Podróżowanie na własną rękę jest ciekawe, wygodne i często tańsze od zorganizowanego wypoczynku. Można zaobserwować, iż rośnie popularność serwisów internetowych zajmujących się rezerwacją noclegów. Jak zabezpieczyć się przed rezerwacją i zapłatą za hotel, który w rzeczywistości nie istnieje lub wygląda inaczej niż w ofercie on-line?
Serwisów na których możemy znaleźć nocleg jest dużo, dlatego warto korzystać z tych, które mają dobrą opinię lub zostały sprawdzone przez naszych znajomych. Portale pośredniczące w organizacji noclegu mają obowiązek weryfikowania swoich partnerów – hoteli, hosteli, czy pensjonatów. Jednak w bazach może być nawet kilkaset tysięcy takich miejsc, dlatego dobrze jest zabezpieczyć się podwójnie. Decydując się na wypoczynek w Polsce, warto dodatkowo sprawdzić wiarygodność płatniczą wybranego hotelu czy pensjonatu w serwisie infoKonsument.pl.
– Obserwując sytuację jaka jest na rynku biur turystycznych pośredników organizujących wyjazdy rzeczywiście widzimy, że rośnie zainteresowanie możliwością zweryfikowania takiego biura zanim podejmiemy decyzje o wyjeździe na nasze wymarzone wakacje. Niewiele jeszcze osób wie, że istnieje wiele możliwości sprawdzania również hoteli, do których planujemy wybrać się. Jedną z takich możliwości jest sprawdzenie w Biurze Informacji Gospodarczej, na przykład w Rejestrze Dłużników ERIF – mówi Anna Pakulska, dyrektor sprzedaży w Obszarze Klienta Strategicznego w Rejestrze Dłużników ERIF Biurze Informacji Gospodarczej S.A.
Warto przyjrzeć się formie opłaty za nocleg. Bardzo często już w momencie rezerwacji on-line trzeba zapłacić zaliczkę lub pełną kwotę. Zdarza się jednak, że dany hotel oferuje możliwość zapłaty za pobyt na miejscu, w dniu przyjazdu. Dokonując rezerwacji, warto sprawdzić, jak możemy rozliczyć się z wybranym hotelem.
– Przy rezerwacji hotelu zostaniemy poproszeni o podanie danych osobistych. Pamiętajmy jednak, że obsługa w rejestracji nie może żądać przedstawienia dowodu tożsamości, a tym bardziej nie może go zatrzymać i skopiować, ponieważ niesie to ryzyko ujawnieniem naszych danych osobom niepożądanym. Podczas rezerwacji internetowej naszego pobytu w hotelu zostaniemy poproszeni o zakres podstawowych danych. W tych danych na pewno nie powinien znaleźć się numer naszego dowodu tożsamości, ani pesel. – mówi Anna Pakulska.
– Często słyszymy, że biura upadają biura podróży, które po renomie danej marki wydają się stabilne i pewne. Sytuacja danej marki, instytucji diametralnie się zmienia, dlatego warto monitorować. W związku z tym należy również zwrócić uwagę w jaki sposób zostanie dokonana płatność. Zdarza się, że hotele oczekują od nas opłaty za całość pobytu. Tym bardziej powinniśmy sprawdzać wiarygodność hotelu i płynność finansową takiego hotelu. – dodaje Anna Pakulska.
Źródło: Portal Newsrm.TV
fot. Pixabay
- Udar mózgu – zdiagnozuj i przeciwdziałaj! - 15 czerwca, 2017
- Wieczorne objadanie się jest niebezpieczne - 27 marca, 2016
- Jak skończyć ze słodyczami? - 23 lutego, 2016