Jak nie stracić roweru?

Jak nie stracić roweru?

Można używać linek, łańcuchów, zabezpieczeń do motoru – sposobów na powstrzymanie złodzieja przed zabraniem roweru jest wiele. Różnią się nie tylko ceną, ale i wykonaniem. Co kryją i jaka jest ich skuteczność oraz jakie zabezpieczenia najlepiej kupić, podpowie Piotr Wrzeszcz – pracownik sklepu trybik.pl

– Niestety nie ma zabezpieczeń nie do pokonania. Każde prędzej czy później można otworzyć. Natomiast jest wiele ciekawych zabezpieczeń rowerowych, które mogą wydłużyć złodziejowi czas kradzieży roweru. – mówi Piotr Wrzeszcz

Jednym z popularnych i często polecanych zabezpieczeń rowerowych jest tzw. u-lock. To proste urządzenie, które przypina się do ramy roweru i zapina. Swoim wyglądem urządzenie przypomina literę U.

– U-lock to bardzo proste urządzenie, które ma często dwa lub trzy kluczyki. Czasami taki kluczyk ma podświetlaną rdzeń. – mówi Piotr Wrzeszcz

Podstawowymi zabezpieczeniami są linki zbrojeniowe powlekane plastikiem. Grubość linki różni się w zależności od ceny. Im będzie ona grubsza tym trudniej dla złodzieja. Jest to jedno z tańszych zabezpieczeń i niestety jak ocenia Piotr Wrzeszcz jego skuteczność nie zawsze jest wysoka.

– Ciekawym zabezpieczeniem, które polecam jest łańcuch ze stali hartowanej. Taki łańcuch ma pierścienie, które są spawane.  W zależności od grubości dobierany jest odpowiedni łańcuch. – dodaje Piotr Wrzeszcz.

Przypinając rower warto też pamiętać o zapięciu go przez ramę roweru, a nie koło ponieważ w bardzo prosty sposób można je odkręcić.

Źródło: Portal Newsrm.TV

fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.