Pieniądze do wzięcia w ZUS czekają. Niewiele osób o tym wie. Jak odzyskać pieniądze z OFE po zmarłym [Poradnik]

Redakcja Gazety Senior to zespół, który wraz z redaktor naczelną serwisu troszczy się, aby dostarczać czytelnikom seniorom dedykowanych treści oraz ważnych z punktu widzenia osób starszych informacji. Dbamy, aby materiały publikowane w serwisie GazetaSenior.pl napisane były przystępnym językiem i zaprezentowane w przyjaznej seniorom formie np. bez rozpraszających reklam w postaci wyskakujących okien.
Donosimy o najnowszych rozwiązaniach społecznych, ekonomicznych, zdrowotnych kierowanych do osób starszych. Informujemy o aktualnej sytuacji seniorów w Polsce. Sporo piszemy o zdrowiu seniorów i profilaktyce zdrowotnej. Obalamy mity dotyczące osób starszych. Edukujemy seniorów, korzystając z wiedzy i wskazówek ekspertów w danej dziedzinie.
Redakcja

Specjaliści informują, że na subkontach ZUS zostały zgromadzone środki o wysokości ponad 500 mld zł. Te pieniądze należą do wszystkich, którzy dołączyli do Otwartych Funduszy Emerytalnych (OFE). Niestety, większość Polaków nie pamięta, że te środki zgodnie z prawem podlegają dziedziczeniu. Według danych ZUS od początku roku 2022 do końca sierpnia wypłacono tylko 516 mln zł … Czytaj dalej Pieniądze do wzięcia w ZUS czekają. Niewiele osób o tym wie. Jak odzyskać pieniądze z OFE po zmarłym [Poradnik]