Jak uniknąć żylaków?

Jak uniknąć żylaków?

Żylaki są objawem buntu układu krążenia. Krew zamiast powracać żyłami głębokimi do serca, rozlewa się w powierzchownych naczyniach. Jak uniknąć żylaków – niebieskich wypukłych znaków na skórze łydek? 

– Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna może mieć duży wpływ na pojawienie się żylaków. Warto pamiętać, że za pomocą suplementów diety możemy ograniczyć kruchość naczyń krwionośnych, zmniejszyć obrzęki, jak i również zmniejszyć przepuszczalność żył. – mówi Ewa Napiórkowska, farmaceuta Apteki Medicover.

Choć dziedziczymy skłonność do żylaków w genach, warto zrobić wszystko, by nie dopuścić do powstania żylaków. Żylaki na nogach zwykle są konsekwencją nadwagi, stojącej lub siedzącej pracy oraz braku aktywności fizycznej.

– Również osoby szczupłe są podatne na występowanie tego patalogicznego zjawiska. Mamy predyspozycje genetyczne, które zdecydowanie przeważają u osób mających żylaki. W 70% przypadkach potwierdza się zależność genetyczna. Jeśli występowały u naszych rodziców możemy spodziewać się, że pojawiają się również u nas. – dodaje Ewa Napiórkowska

Źródło: Portal Newsr.TV
fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.