Jak walczyć z toksynami?

Jak walczyć z toksynami?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak toksyny działają na nasz organizm. Możemy je znaleźć wszędzie, w jedzeniu, w kosmetykach jak i w otoczeniu. Nie można od nich uciec tak na prawdę, ale można pomóc im się pozbyć albo je ograniczyć. Pamiętajmy, że kupując jedzenie w supermarketach natrafimy na nie czy tego chcemy czy nie. O tym, czym dokładnie są toksyny oraz gdzie najczęściej możemy je spotkać powie Beata Chudzińska, kierownik apteki Medicover.

– Toksyny to związki chemiczne, które są obecne w środowisku, jak i w żywności. Występują one w małych dawkach, niskich stężeniach, ale oddziałują długotrwale na organizm. Mogą być również przyczyną poważnych konsekwencji. – mówi Beata Chudzińska.

Toksyny znajdujące się w mieście pochodzą z zanieczyszczeń komunikacyjnych: ze spalin samochodowych, z przemysłu. Z kolei toksyny, z którymi spotykamy się na wsi pochodzą głównie z środków ochronnych roślin oraz nieprawidłowego składowania i używania.

– Nasz organizm daje nam sygnały kiedy mamy nagromadzone w sobie toksyny. Czujemy się wtedy zmęczeni, mamy spadek odporności co manifestuje się częstymi chorobami, bólami głowy i złym samopoczuciem. Powinniśmy unikać kontaktu z toksynami poprzez świadome kupowanie żywności, używanie odpowiednich kosmetyków. Zwracajmy także uwagę na właściwy tryb życia. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla naszego organizmu. – dodaje Beata Chudzińska.

Pamiętajmy także, że warzywa czy owoce, które nie pleśnieją przez kilka tygodni są bogatym źródłem toksyn. Sprawdzajmy także skład kosmetyków, bo w nich również mogą znajdować się toksyny, które przenikną do naszej skóry. Wszystkie ekologiczne i naturalne kosmetyki będą ich zaprzeczeniem, tak ja i ekologiczna żywność. Jeżeli nie prowadzimy zdrowego trybu życia, warto zrobić sobie od czasu do czasu detoks.

Źródło: Portal Newsrm.TV

fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.