Jak zaplanować Noc Muzeów we Wrocławiu

Jak zaplanować Noc Muzeów we Wrocławiu

Po raz 10 będzie można chodzić po muzeach i innych ciekawych miejscach do północy albo i dłużej. Mało tego, będzie można jeździć zabytkowymi tramwajami bez biletów. To jedna z atrakcji Nocy Muzeów we Wrocławiu.

kolejka do Muzeum Miejskiego 2012, fot.©J.Dudzik

To wyjątkowo popularna impreza we Wrocławiu. Tłumy przechadzają się z programowymi broszurami po ustalonych wcześniej trasach. Ludzie uśmiechają się do siebie, pomagają, informują co ciekawego i gdzie widzieli. To także specjalne programy przygotowane przez muzealników dla dzieci pod tytułem Dobranocka 2019. Broszura
Tutaj znajdziecie informacje, że warto zapisać się wcześniej, bo zwykle brakuje miejsc na zajęciach dla dzieci. Szczegółowy program

Noc Muzeów
W  Berlinie w 1997 roku  muzealnicy wpadli na pomysł, by w jeden wieczór i noc w roku pokazywać muzea inaczej. Chcieli pokazywać skarby ukryte w magazynach. Podchwycił ten pomysł Paryż, a następnie cała Europa. Do Wrocławia moda na muzeum dotarła 10 lat temu. W tym roku we Wrocławiu zgłosiły swój udział muzea, uczelnie, kościoły, stadiony, Narodowe Forum Muzyki, galerie, domy kultury, w sumie 83 instytucje. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.
Program wydarzeń

Sky Tower od 22:00, czy może z bliska srebrne ołtarze w Muzeum Narodowym. Wizyta na Wieży Matematycznej, czy Muzeum Pana Tadeusza, a może wizyta w pracowni szkła artystycznego. Naprawdę trudny wybór.

Transport

srebrna figura z ołtarza z katedry we Wrocławiu, fot.©J.Dudzik

Dnia 18 maja 2019 roku Wrocław przyłączy się do obchodów Europejskiej Nocy Muzeów. Z tej okazji Klub Sympatyków Transportu Miejskiego przy wsparciu Urzędu Miasta Wrocławia oraz Centrum Historii Zajezdnia uruchomi specjalną linię tramwajową M1 i specjalną linię autobusową M2. Zabytkowe autobusy i tramwaje będą kursować od godziny 16:00 do godziny 24:00 na specjalnie wyznaczonych trasach. Przejazd jest całkowicie bezpłatny.
Rozkłady linii M
Trasa linii M
Komunikacja miejska w tym dniu działa według stałych rozkładów jazdy i na normalnych zasadach, obowiązują bilety.

Nie ma możliwości, by odwiedzić wszystkie miejsca. Radzimy już teraz dostosować program tego wyjątkowego wieczoru do własnych możliwości fizycznych i zainteresowań.

Dobrze, że Noc Literatury dopiero 25 maja. Program Będzie tydzień, żeby dać sobie luz.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.