Jak zregenerować skórę po lecie?

Jak zregenerować skórę po lecie?

W okresie wakacyjnym nie zawsze pamiętamy o odpowiednim zabezpieczeniu skóry przed czynnikami zewnętrznymi. W szczególności przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Używamy kremów na plaży czy basenie, ale jak idziemy do sklepu czy na rower to już nie. A skóra ciągle jest narażona na działanie promieni UV. 

Po zakończeniu wakacji może się okazać, że nasza skóra jest w fatalnej kondycji i potrzebuje pilnego nawilżenia. Co zrobić, by w odpowiedni sposób ją nawilżyć?

W domowym zaciszu możemy stosować z powodzeniem wszystkie kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji, poczynając od toniku, mleczka, kosmetyków przeznaczonych na okolice oczu i na całą twarz. Pamiętajmy o nawilżaniu oraz o stosowaniu cięższych kosmetyków na noc i lżejszych na dzień. – mówi Katarzyna Rudolf-Urasińska, specjalista medycyny estetycznej.

Możemy zregenerować skórę również dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Ekspertka poleca zabieg mikrodermabrazji, który dobrze złuszcza przesuszony naskórek, otwiera skórę na penetrację balsamów, maseczek, aby następnie wniknęły i ją nawilżyły. Jakie inne zabiegi sprawią, że nasza cera po lecie będzie nawilżona i promienna?

– Ważnym elementem jest również korzystanie z kosmetyczek, które ocenią naszą twarz, doradzą jakich kosmetyków należy używać. Innym bardzo fajnym zabiegiem, który uważam za numer jeden to wprowadzenie kwasu hialuronowego pod skórę poprzez mikroiniekcję. Taki zabieg jest mało inwazyjny. Zaliczany jest do grupy softlifting, czyli nawilżenie, napięcie skóry i nawodnienie poprzez iniekcję kwasu hialuronowego, który nie powoduje wypełnienia buzi. Takie zabiegi rekomendowane są przynajmniej dwa razy w roku po zimie i po lecie. – dodaje Katarzyna Rudolf-Urasińska.

Źródło: Portal Newsrm.TV

fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.