Jak żyją Europejczycy? Dowiedz się dzięki specjalnej aplikacji

Jak żyją Europejczycy? Dowiedz się dzięki specjalnej aplikacji

Aplikacja „Ile masz w sobie Europejczyka?” prezentuje dane z 28 krajów europejskich. Dane zostały przekazane przez takie organizacje jak: Europarlament, Eurostat oraz przez Organizację Współpracy Gospodarczej Rozwoju”.

Interaktywna aplikacja będzie prezentować dane z trzech aspektów życia Europejczyków – jak żyjemy, jak pracujemy i jak się bawimy. Po złożeniu tych wszystkich danych będzie można stworzyć obraz przeciętnego europejczyka.

Dzięki aplikacji możemy dowiedzieć się, że w latach 2005 – 2013 Polacy jako jedyni w Europie zwiększyli liczbę posiadanych przez siebie nieruchomości o blisko 20 punktów procentowych.

– Już w tej chwili możemy uzyskać informacje, że przeciętny Europejczyk spożywa trzy razy więcej wody niż Polak. Dla osób, które planują wyjazd za granicę na stałe, interesująca może okazać się informacja na temat kosztów mieszkania. Na przykład w Wielkiej Brytanii koszt wynajmu przy zakupie mieszkania jest trzy razy droższy niż w Polsce. – mówi Piotr Kowal, ekspert Qlik.

Według informacji zawartych w aplikacji wynika, iż Polacy spożywają ponad 2 razy więcej słodyczy niż wynosi średnia w Europie, Polacy spożywają najwięcej w Europie warzyw i owoców, ale pozostają w tyle jeśli chodzi o spożycie soków. W aplikacji możemy też uzyskać informacje o innych cenach produktów, które powodują zwiększony koszt życia na zachodzie Europy.

– Aplikacja jest dostępna w internecie. Aby ją wyszukać należy wpisać w wyszukiwarce ”Ile masz w sobie z Europejczyka” i zostaniemy przekierowani na stronę aplikacji. Nie trzeba podawać żadnych danych, automatycznie jesteśmy prowadzeni przez aplikację krok po kroku. Na poszczególnych zakładkach, podstronach prezentowane są różne dane na przykład: zużycia energii, paliwa oraz koszty naszego życia. – dodaje Piotr Kowal.

Źródło: Portal Newsrm.TV

fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.