Jaki prezent kupić na I Komunię Świętą?

Jaki prezent kupić na I Komunię Świętą?

Zaczął się maj, a wraz z nim rozpoczął się okres Pierwszych Komunii Świętych. Wybór odpowiedniego prezentu nie jest prosty. Łańcuszek, zegarek, czy rower powoli odchodzą w zapomnienie. Obecnie modne są nowości technologiczne takie jak: tablety, smartfony, ipady oraz gry PlayStation. Udany upominek to już nie lada wyzwanie. Podpowiadamy zatem jaki prezent wybrać by był oryginalny, a co najważniejsze, przypadł dziecku do gustu.

Niektórzy nie mają pomysłu na komunijny prezent i dają dziecku pieniądze. Pamiętajmy jednak o tym, że Pierwsza Komunia to niezapomniany dzień w życiu dziecka i nawet najmniejszy upominek sprawi mu radość. Oprócz religijnego znaczenia tej uroczystości, dla najmłodszych ważne są długooczekiwane prezenty. Najbliżsi oraz chrzestni powinni dać dziecku taki podarunek, by po latach z sentymentem i łezką w oku mogło powrócić do takiej dedykacji.

Prezent od babci i dziadka powinien być wyjątkowy. Upominek od dziadków w tym szczególnym dniu to dla dziecka pamiątka na długie lata. Sentymentalnym prezentem będzie na pewno własnoręczny wpis, wierszyk do karty życzeń, czy albumu.

Przedstawiamy propozycje również takich prezentów, które z pewnością okażą się idealnym upominkiem dla wnuka lub wnuczki.

Biżuteria

Bez wątpienia najlepiej sprawdzi się klasyka. Delikatna biżuteria typu: krzyżyk, medalik, czy zegarek to symboliczny prezent na taką właśnie okazję. Dla dziewczynki można wybrać kolorową biżuterię. Subtelne kolczyki, pierścionek lub wisiorek będą odpowiednim prezentem.

Sprzęt sportowy

Dużym zainteresowaniem cieszą się rowery, skutery, a nawet quady. Jednak taki prezent to zdecydowanie duży wydatek. Warto zatem kupić rolki, lub hulajnogę, które są dużo tańsze. Zachęcą dziecko do uprawiania sportu i sprawią, że będzie spędzało aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Książki

Książka to bardzo dobry pomysł na komunijny prezent. Warto kupić atlas świata, album przyrodniczy, podróżniczy, czy historyczny. Książka tego typu będzie dla pociechy przyjemną formą edukacji. Idealnym prezentem dla dziecka będzie również Pismo Święte, czy Biblia, które podkreślą znaczenie Pierwszej Komunii Świętej.

Gry

W przypadku gier wybór jest naprawdę duży. Gry planszowe cieszą się równie dużym zainteresowaniem, co elektroniczne. W przypadku tradycyjnej zabawy można kupić na przykład grę eurobiznes. Pamiętajmy, że gry planszowe wpływają pozytywnie na dziecko. Rozwijają, poprawiają jego pamięć i koncentrację. Z kolei gry typu PlayStation to marzenie niejednego dziecka. Gry komputerowe również wpływają na rozwój dziecka i są okazją do wspólnej zabawy z kolegami.

Gadżety technologiczne 

Obecnie modne są takie nowości jak: telefony komórkowe, tablety, ipady i ipody. Dobrym pomysłem na prezent będzie także aparat fotograficzny, który z pewnością posłuży na długie lata.

AP
fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.