Jaki telefon dla seniora?

Jaki telefon dla seniora?

Trudno Ci nadążyć za kolejnymi nowinkami ze świata elektroniki? Masz niekiedy wrażenie, że tego typu informacje niemalże Cię zalewają? A co jeśli jesteś już osobą starszą, która przez całe swoje życie nie miała styczności z telefonią komórkową? Zastanawiasz się jaki telefon dla seniora byłby najlepszy? Z pewnością posiadasz w swoim najbliższym otoczeniu wiele osób w podobnym wieku, które często uskarżają się, że ciężko im odnaleźć się w dzisiejszym świecie.

Zadbaj o swój spokój ducha w zwykłej codziennej rzeczywistości. Zastanów się czy telefon, którym dysponujesz na co dzień zapewnią Ci poczucie bezpieczeństwa i nie naraża Cię na niepotrzebny stres. No właśnie – jaki więc telefon powinieneś wybrać?

Duży wyświetlacz i czcionka

Osoby starsze prawie zawsze mają problemy ze wzrokiem. W związku z tym, tak prosta czynność, jak wykonanie telefonu, może niekiedy urosnąć do rangi bardzo dużego problemu. Co więcej – takie sytuacje mogą być źródłem totalnego zniechęcenia i utraty wiary we własne możliwości. Jak zatem zadzwonić, jeśli nie jesteś w stanie prawidło odczytać/wybrać właściwej pozycji w telefonie? Wiedz, że zawsze możesz zainwestować w taki model, który będzie wyposażony nie tylko w ekran z prawdziwego zdarzenia, ale i wyraźnie wyodrębnione klawisze w formie osobnych guzików.

Dopytaj przy okazji czy możliwe jest też ustawienie dużego rozmiaru czcionki oraz opcja tzw. prostego wybierania (kiedy to po dłuższym przytrzymaniu konkretnego przycisku na klawiaturze, wybrany zostanie numer przypisanej mu wcześniej osoby) – dodaje Tomasz Wykowski, redaktor naczelny w serwisie infosenior.pl.

Prosta obsługa

Im mniej skomplikowanych dodatkowych funkcji tym lepiej. I choć ich przydatność nie budzi najmniejszych wątpliwości w odniesieniu do ludzi młodych, oczywistym jest, że osoby starsze mają w tym przypadku inne zdanie. Jeśli jesteś w podeszłym wieku z pewnością zgodzisz się ze stwierdzeniem, że od telefonu komórkowego oczekujesz wyłącznie funkcji dzwonienia i sms’owania (no dobrze… przydatna może okazać się też ewentualnie funkcja latarki, ale to już naprawdę wszystko). Poszukaj zatem takiego modelu, który nie będzie wymagał od Ciebie znajomości skomplikowanych poleceń a prosty wizualnie wyświetlacz (najlepiej obrazkowy) intuicyjnie podpowie Ci gdzie wcisnąć i co znaleźć.

Odporność na stłuczenia

Wiadomo… z wiekiem zwinność nie jest już ta sama. Nie miej zatem do siebie wyrzutów, jeśli zdarzy się, że twój telefon wyląduje na posadzce (nawet jeśli przytrafi Ci się to kolejny raz a szybka wyświetlacza znów będzie nadawała się do wymiany). Zamiast się zamartwiać, miej świadomość, że na rynku dostępne są takie modele, które dzięki swej solidności, są w stanie przetrwać najbardziej spektakularne upadki i wstrząsy. Telefon dla seniora powinien być przy okazji na tyle poręczny, aby trudności nie sprawiało utrzymanie go w dłoni, a jego obudowa powinna zabezpieczać przed stłuczeniem. Zwróć również uwagę czy zastosowana została wystarczająca grubość szkła w samym ekranie. A może pomyślisz o dodatkowym etui? Ten pomysł jest zdecydowanie godny uwagi.

Przycisk alarmowy SOS

Oby nigdy nie pojawiła się konieczność jego użycia, ale trzeba przyznać, że świadomość tego, że takowy istnieje, nie pozostaje bez znaczenia. Przycisk SOS jest zawsze odpowiednio większy, charakteryzuje się np. wypukłym kształtem i jest umieszczony w takim miejscu, aby był gotowy do użycia od razu po jego odblokowaniu (najczęściej znajduje się w tylnej części obudowy telefonu). Przycisk taki, zwany również ratunkowym, może dawać taką możliwość, aby po jego naciśnięciu natychmiast wysłane zostały wiadomości SMS (o ustalonej wcześniej treści) do kilku najbliższych osób albo automatycznie wykonane zostało połączenie z numerem alarmowym. Miej świadomość tego, że przyciski SOS uratowały życie niejednej już osobie.

Zobacz także: https://infosenior.pl/ile-moze-dorobic-emeryt

Wiele firm, specjalizujących się w produkcji telefonów komórkowych, pamięta o seniorach i w taki sposób przygotowuje swoją ofertę, aby i oni mogli skorzystać z ich usług. Utwierdź się zatem w przekonaniu, że niezależnie od tego, jak bardzo elektronika posunie się do przodu, jako senior będziesz w stanie normalnie i swobodnie funkcjonować.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds