Jakie ubrania noszą Polacy?

Jakie ubrania noszą Polacy?

Polki coraz więcej eksperymentują ze swoim ubiorem i wyglądem. Nie boją się próbować zakładać ubrań o innym kroju niż te, które nosiły dotychczas. W Polsce w dalszym ciągu dominują trendy związane z odzieżą basic, ze stylem normcore, czyli rzeczy które nie wyróżniają się bardzo mocno. Anna Bukowska – associate marketing manager z MYBAZE – podkreśla, że bardzo wiele zależy od lokalizacji. Duże miasta odbiegają od tego trendu, przykładem jest oczywiście Warszawa.

– Jest grupa Polaków, która ubiera się u młodych projektantów. Osoby, które kupują produkty od takich właśnie marek oczekują przede wszystkim wysokiej jakości i oryginalnej koncepcji. Są to dwa czynniki, które są najbardziej pożądane. – mówi Anna Bukowska.

– Z naszego raportu wynika także, że bardzo często klienci, którzy kupują produkty młodych projektantów robią to również z tego względu, ponieważ chcą się odróżnić. Nie chcą kupować w sieciówkach, ponieważ nie popierają masowej produkcji w krajach trzeciego świata i chcą kupować produkty, które powstają lokalnie na zadach fair trade. – dodaje Anna Bukowska.

Polski rynek designu, na którym funkcjonują młode marki, jest wciąż znacznie mniejszy w porównaniu do krajów Europy Zachodniej i Północnej. W samej Wielkiej Brytanii pracuje niemal 100 tys. projektantów mody, designu i wnętrz, a największy w Europie brytyjski rynek designu wart jest 7,67 mld dolarów. Z kolei w Polsce działa ok. 4 tys. młodych projektantów, a polski rynek designu wart jest niespełna 1 mld dolarów – wynika z danych instytucji badawczej Statisty oraz BEDA (Bureau of European Design Associations).

– Jest dużo marek, które popełniają plagiaty. To zjawisko jest powszechne. Każdy kto funkcjonuje na tym rynku zdaje sobie z tego sprawę. Jednak jest również dużo przykładów pozytywnych. Na rynku są także takie marki, które tworzą nową jakość, coś swojego. Mają własny pomysł na siebie i budowanie swojej marki. Oferują produkty, które nie są dostępne w sieciówkach i innych sklepach. – wyjaśnia Ann Bukowska.

Źródło: Portal Newsrm.TV

fot. Pixabay

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.