JARMARK KREATYWNOŚCI w Międzynarodowy Dzień Osób Starszych!

JARMARK KREATYWNOŚCI w Międzynarodowy Dzień Osób Starszych!

Zapraszamy na niedzielę, 2 października w godzinach 11.00 – 16.00 do Ogrodu Saskiego, gdzie Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” organizuje tradycyjne święto seniorów z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Zaproszeni są wszyscy seniorzy wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – wystawcy zaprezentują ofertę, z jakiej mogą korzystać seniorzy w rozmaitych dziedzinach.
Przygotowaliśmy sporo atrakcji. W tym roku będzie nami z nami ponad 40 wystawców prezentujących ofertę dla seniorów. – mówi Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”. I tak animatorzy warszawskich domów kultury i dziennych domów dla seniorów zaproszą m.in. na warsztaty rękodzieła i warsztaty rysunku sepią. Na stanowisku Pracowni Filmowej „Cotopaxi” będzie można oglądać krótkometrażowe filmy nakręcone przez seniorów ramach cyklu „Późne debiuty”.
Wraz z Karin Lesiak przetestujemy dobroczynny wpływ JOGI ŚMIECHU na ludzki organizm, a z przewodnikami PTTK odbędziemy wędrówki po bliższych i dalszych okolicach Ogrodu. – kontynuuje J. Mielczarek.

Teatr Dramatyczny przygotował specjalnie na tę okazję konkursy z nagrodami, którymi będą m.in. bilety do teatru, ciekawe książki, a Narodowe Centrum Kultury będzie zachęcać do korzystania z oferty w ramach „Kultury Dostępnej”.  Interesująco zapowiada się też oferta Polskiego Związku Esperantystów, którzy zabiorą uczestników wydarzenia w „słowną podróż dookoła świata”.
Seniorzy dowiedzą się również gdzie w Warszawie można skorzystać z darmowych porad prawnika i psychologa. Policjanci ze Stołecznej Komendy zaprezentują m.in. projekt „Mazowieckiej Akademii Seniora”, a rozmowa z pracownikami Narodowego Banku Polskiego będzie szansą na krótkie szkolenie z rozpoznawania autentyczności banknotów.
Pamiętamy też o profilaktyce zdrowia – dodaje J. Mielczarek. Zaplanowaliśmy stanowiska, na których uczestnicy nieodpłatnie dokonają bezpłatnych badań kontrolnych – pomiaru ciśnienia, glukozy, tkanki tłuszczowej. Na chętnych będzie też czekał specjalny audiobus, w którym specjaliści będą badać słuch. Na doceniających profilaktykę czekać będą fizjoterapeuci ze wskazówkami jak wykonywać czynności dnia codziennego i ćwiczeniami zapobiegającymi bólom kręgosłupa lędźwiowego, szyi i stawów.
Fundacja Dantian “Energia świadomego ruchu” zaprosi na pokaz ćwiczeń energetycznych i warsztaty chińskiego Qigong’u.
Na scenie wystąpią m.in. Teresa Kramarska oraz Wojciech Dąbrowski z gośćmi specjalnymi – Laureatami tegorocznego Festiwalu Retro. A na zakończenie DJ Wika porwie na międzypokoleniową potańcówkę.
Podczas imprezy będziemy losować bilety do KINOTEKI w PKiN. A w losowaniu głównym do wygrania weekendowy pobyt dla dwojga w Zakopanem – opowiada J. Mielczarek
Nieźle, prawda? A to nie wszystkie planowane atrakcje.
Zapiszcie koniecznie do kalendarza: niedziela, 2 października, godz.11-16, Ogród Saski, Warszawa. Nie może Was tam zabraknąć! – zachęca J. Mielczarek 

Jarmark Kreatywności mali bracia Ubogich Jarmark Kreatywności mali bracia Ubogich

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.