Jubileusz Leo Festiwal

Jubileusz Leo Festiwal

Tak jakoś szybko minęło 10 lat i dziesięć festiwali. W tym roku, jubileuszowym, koncerty „Muzyka i magia” oraz „Niepodległość”.

Program
1 czerwca Muzyka i magia
Koncert poprowadzi Ernst Kovacic- dyrygent a w programie Wolfgang Amadeusz Mozart i utwory na smyczki z filmu Harry Potter. W przerwie wystąpią dzieci uczące się gry na skrzypcach metodą Suzuki. To ciekawe doświadczenie dla młodych ludzi. Nauka odbywa się przez naśladowanie dorosłych, na przykład nauczyciela. Twórca metody Shinichi Suzuki uważał, że tą metodą można nauczyć wrażliwości na piękno i otworzyć na muzykę każde dziecko. Przecież dzieci uczą się mówienia, to dlaczego nie miałyby nauczyć się grania na instrumentach.
Wystąpią Kwartet Pakamera i zbierająca coraz lepsze recenzje NFM Leopoldinum Orchestra.

2 czerwca przed koncertem spotkanie z kompozytorem Tomaszem Skweresem. Młody wiolonczelista i kompozytor przygotował na ten wieczór premierę, Concerino na orkiestrę smyczkową. Jak powiedział- jestem w szczęśliwej sytuacji, że mogę prowadzić orkiestrę w Ratyzbonie, komponować muzykę i mieszkać w Wiedniu. Chcę znaleźć miejsce dla mojej muzyki, gdzieś między rokowym show a klasycznym repertuarem i jeszcze się odróżniać od innych.
Koncert Niepodległość poprowadzi Ernst Kovacic. W programie Paderewski, Suita na orkiestrę smyczkową, Penderecki, Chaconne z Polskiego Requiem, wzmiankowany wcześniej Skweres, Concertino na orkiestrę smyczkową, Chopin Mazurek c-moll op. 56 nr 3 i Fitelberg, Koncert na orkiestrę smyczkową.
W trakcie koncertu wystąpią Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki we fragmentach prozy i wierszach dopasowanych do koncertu zatytułowanego Niepodległość

3 czerwca w niedzielę koncert o 11:00 Razem żyjemy- razem gramy. Wystąpią studenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu i NFM Trio smyczkowe Leopoldinum, Chrystian Danowicz, Michał Micker, Marcin Misia
3 czerwca wieczorem w Marii Magdalenie koncert oprawa nabożeństwa Prośba o pokój. Wystąpią Chór Chłopięcy NFM, zespół wokalny Rondo, NFM Leopoldinum. Będą utwory Mozarta i innych znakomitych twórców muzyki sakralnej. Wstęp wolny.
Zapowiada się ciekawie.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.