Już wkrótce Wrocławskie Dni Seniora – będzie się działo!

Już wkrótce Wrocławskie Dni Seniora – będzie się działo!

Osiemnaście dni potrwa w tym roku święto wrocławskich seniorów. Można będzie skorzystać z licznych atrakcji dedykowanych specjalnie osobom dojrzałym. Odbędą się bezpłatne badania i zabiegi zdrowotne, imprezy sportowe, rekreacyjne, literackie, muzyczne. A na pożegnanie, już tradycyjnie, Wrocławskie Centrum Seniora przygotowało Bal Seniora. Zapraszamy do zapoznania się z kalendarium wydarzeń!

W trakcie tegorocznych wrocławskich Dni Seniora, od 22 września do 9 października będzie można uczestniczyć w wielu interesujących i atrakcyjnych wydarzeniach: kulturalnych, edukacyjnych, prozdrowotnych, sportowych i rekreacyjnych. Zapowiada się czas radosnego świętowania, integracji i spotkań międzypokoleniowych. Wszystkie obchody mają wspólny cel – kształtować pozytywne, życzliwe postrzeganie osób starszych, promować wszelkie działania zapewniające im godne życie oraz ułatwić dostęp do pełnego życia kulturalnego i społecznego – mówi Kamila Polańska, koordynator Dni Seniora Wrocław 2016, przedstawiając naszym Czytelnikom, co wydarzy się podczas tych 18 dni i w imieniu Wrocławskiego Centrum Seniora wraz z Partnerami serdecznie zapraszając do udziału w tegorocznej edycji.

Start – 22 września przy Nowym Targu
Świętowanie rozpocznie się w czwartek 22 września na pl. Nowy Targ, gdzie od godz. 9:00 będzie ustawiona fotobudka, z możliwością bezpłatnego fotografowania się wraz z wywołaniem zdjęć na miejscu. Kapelusz tego dnia to podstawa świętowania i znak rozpoznawczy seniorów. Na Marsz Kapeluszy zapraszamy także dzieci i młodzież z wrocławskich przedszkoli i szkół z dekoracjami – liśćmi żołędzi przypiętymi do ubrań lub trzymanymi w ręku.
Na wrocławskim Rynku nastąpi symboliczne przekazanie kluczy do Bram Miasta, a także podsumowanie konkursu „Jak dwie krople wody” – uhonorowanie najstarszych bliźniąt. Muzyczną atrakcję zapewni występ dziecięcego zespołu skrzypcowego SUZUKI oraz koncert niespodzianka, w trakcie którego usłyszeć będzie można stare, dobre przeboje.

Bezpłatne badania i zabiegi
Kolejne dni również będą obfitować w wiele atrakcji i nowości tegorocznej edycji. Wśród nich nie zabraknie konkursów z nagrodami, specjalnych promocji i bezpłatnych wydarzeń, a także imprez prozdrowotnych i sportowych. Synexus zaprosi wszystkich seniorów do jednej z wrocławskich galerii na Dzień Zdrowia, w trakcie którego będzie można się zapoznać z bogatą ofertą bezpłatnych badań, usług specjalistów i terapeutów, skorzystać z bezpłatnych konsultacji, badań przesiewowych (optometrycznych pod kątem zaćmy – Medipe Clinic, słuchu – Amplifon, badania podoskopem – Brand Vital) czy zabiegów (fizjoterapeutycznych, kosmetycznych).

Imprezy sportowe i rekreacyjne
Stały punkt w programie Dni Seniora, czyli Senioriada, koordynowana przez Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN, w tym roku poszerzy się o nowe konkurencje (badminton i turniej gier planszowych). Wśród atrakcji sportowych nie zabraknie także zajęć na basenie, starochińskich ćwiczeń relaksacyjno-oddechowych proponowanych przez Akademię Qiqong, ćwiczeń wzmacniających kręgosłup i ogólnorozwojowych, nordic walking (RightWay) czy zajęć tanecznych. W ramach działań prozdrowotnych zapraszamy na Dni Gerontologii, Akademię Zdrowia Seniora, czyli bezpłatne wykłady i warsztaty prowadzone we współpracy z psychologami, psychiatrami, terapeutami, dietetykami (np. Psycheland, Dobra Opieka Lekarska) oraz piknik rekreacyjno-sportowy organizowany przez Centrum Sportowe Hasta La Vista. Nie zabraknie kosmetycznych porad i metamorfoz ze specjalistką z Oriflame – Danutą Stępień.

Prelekcje i wykłady
W kalendarzu Dni Seniora 2016 znajduje się również wiele programów edukacyjnych, m.in. prelekcje międzypokoleniowe prowadzone przez Straż Miejską, Mennicę Wrocławską, bezpłatne pokazy, spotkania i wykłady w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej, warsztaty rodzinne „Chiński teatr cieni” organizowane przez Muzeum Architektury. Zapraszamy także na dni otwarte w Domach Pomocy Społecznej, organizowane przez Miejskie Centrum Usług Socjalnych, w ramach których odbędzie się turniej gry w boule i szachy.

Fotograficznie i muzycznie
Jak co roku zapewniamy szeroką ofertę kulturalną. Polecamy wernisaż wystawy ,,W obiektywie seniorów”, organizowanej we współpracy z Laboratorium Fotografii Cyfrowej FOTOLAB. Atrakcja ta będzie doskonałą okazją do ogłoszenia finału konkursu na zdjęcie „Międzypokoleniowa więź”. Zapraszamy na V Przegląd Chórów Senioralnych w Kościele Św. Stanisława, Św. Doroty i Św. Wacława, a także Festiwal Filmowy ,,Si Señor” w Kinie Nowe Horyzonty oraz Przegląd Małych Form Teatralnych i Kabaretów w Centrum Kultury AGORA. Miłośników folkloru i tradycji ludowych miło nam będzie gościć na Przeglądzie Kapeli Ludowych i Zespołów Folklorystycznych na Scenie Letniej Teatru Lalek. Tradycyjnie polecamy Targi Senioralne w Hali Stulecia z bogatą ofertą Partnerów Wrocławskiej Karty Seniora, Miejsc Przyjaznych Seniorom, instytucji i organizacji senioralnych. Zapraszamy do udziału w konkursach i spotkaniach poetycko-muzycznych Koła Literatów Polskich im. Zbigniewa Herberta, do uczestnictwa w akcjach propagujących czytelnictwo, spotkaniach przy skrzynkach bookcrossingowych (28 września i 12 października). Promocyjne ceny licznych spektakli czekają na wszystkich chętnych w wielu instytucjach kulturalnych.

Seniorzy dla seniorów
W repertuarze rozrywkowym nie może zabraknąć imprez organizowanych przez samych seniorów. Polecamy grę miejską „Październikowa zagadka dla babci, wnucząt i dziadka” oraz rajd terenowy organizowany przez grupę „o-CAL-eni”. Zapraszamy także do wspólnej zabawy podczas Festynu „Integrujmy się” na Psim Polu, warsztatów artystycznych w Kawiarni Stara Piekarnia oraz Balu organizowanego przez Fundację Opieka i Troska. Centrum Seniora Angel Care również przygotowało atrakcyjną ofertę dla seniorów: kurs nordic walking dla początkujących, zajęcia z decoupage i tworzenia biżuterii, wykłady i kino letnie. Dzienny Dom Pobytu Seniora „Dom Pokoleń” proponuje warsztaty rozwijające umiejętności asertywne i komunikacyjne.

Bal Seniora
W trakcie Dni Seniora odbędzie się także uroczysty Bal Seniora, stanowiący podziękowanie i podsumowanie wszystkich wrześniowo-październikowych atrakcji, które zapowiadają się bardzo obiecująco. Gorąco zachęcamy Państwa do udziału w tegorocznych wydarzeniach!

Gazeta Senior objęła Dni Seniora Wrocław 2016 patronatem medialnym i przygotowuje wydanie specjalne Gazety Senior Wrocław (wrzesień-październik 2016).  Zapraszamy do współpracy.

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Komentarze

Disqus ( )

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.