Kącik polityki senioralnej

Kącik polityki senioralnej

Departament Polityki Senioralnej w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej ma nowego Dyrektora. Sławomir Legat zastąpił na tym stanowisku Zuzannę Grabusińską. Gratulujemu. Będziemy przyglądać się z zainteresowaniem decyzjom nowego szefa departamentu.

II spotkanie przedstawicieli Centrów Seniora w Polsce (21 kwietnia), tym razem odbędzie się w Poznaniu i gościć będzie reperezentantów z Wrocławia, Opola, Łodzi, Krakowa, Częstochowy, Gdyni, Białegostoku, Lublina i oczywiście Poznania. Będzie mowa między innymi o współpracy samorządu z biznesem, czyli o srebrnej gospodarce w Polskich realiach, teleopiece, kanałach informacyjnych i karcie seniora. Inicjatywa spotkań narodziła się we Wrocławiu i okazała się cennym polem wymiany praktycznych doświadczeń. W tym roku dołączyły kolejne centra seniora, a gości przywita sam Prezydent Solarski. Gazeta Senior towarzyszy tym spotkaniom.

Konferencja: Senior – to nie ja? Czy jesteśmy przygotowani na starzenie się społeczeństwa? podtytuł „Kierunki rozwoju mieszkalnictwa w kontekście starzenia się społeczeństwa. Działania samorządów na rzecz poprawy jakości życia seniorów”(22 kwietnia, Poznań).
Poświęcona będzie mieszkalnictwu przyjaznemu seniorom. Uczestnicy poznają optymalną organizację miejsca zamieszkania osoby starszej oraz usługi potrzebne do zapewnienia bezpieczeństwa i niezależności seniora. Przestawione będą przykłady projektów zrealizowanych przez polskie samorządy, a debata będzie okazją do omówienia ich mocnych i słabych stron. W planie jest również poruszenie kwestii usług opiekuńczych, w tym teleopieki, usług społecznych oraz wyzwań, jakie stoją przed samorządami.
Adresatami konferencji są przedstawiciele władz miejskich i gminnych, pracownicy administracji publicznej, przedsiębiorcy, przedstawiciele towarzystw budownictwa społecznego oraz deweloperzy.
Organizator: Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu; Miasto Poznań – Centrum Inicjatyw Senioralnych; Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z Partnerem – Grupą CenterMed.

Źródło: „Gazeta Senior” Poznań kwiecień-maj 2016
fot. Fotolia.pl

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.