
Kampania Droga do zdrowia. 17 badań diagnostycznych
Wielu osobom trudno zmobilizować się do podjęcia odpowiednich działań profilaktycznych, a przecież warto zadbać o swoje zdrowie i komfort życia. Te 17 badań pomoże zdiagnozować stan zdrowia.
Choroby cywilizacyjne są przyczyną obniżenia komfortu życia i przedwczesnej śmierci wielu osób. Tymczasem sami mamy wpływ na niekorzystne zmiany i możemy je powstrzymać, jeśli odpowiednio wcześnie zareagujemy. Nie zatrzymane w porę patologiczne procesy nieuchronnie narastają, by w końcu stanowić bezpośrednie zagrożenie życia. W ramach kampanii profilaktycznej Droga do zdrowia można wykonać zestaw 17 badań pozwalających zdiagnozować stan zdrowia i ocenić natężenie patologicznych procesów metabolicznych toczących się w organizmie.
– Na choroby cywilizacyjne nie ma cudownego lekarstwa. Nie istnieje jeden lek czy suplement, który raz zastosowany pozwoli nam o nich zapomnieć na zawsze. Z drugiej strony, na każdym etapie rozwoju tych chorób – zarówno przed farmakoterapią, jak i w jej trakcie – ogromne znaczenie ma styl życia. Aktywność fizyczna, zbilansowana, zdrowa dieta – proste i dostępne dla wszystkich rozwiązania, okazują się jednak najtrudniejsze do zastosowania. Kampania profilaktyczna „Droga do zdrowia” ma na celu dostarczenie motywacji do ich wprowadzenia – zachęca dr n. med. Emilia Martin, specjalista ds. badań laboratoryjnych.
Kampania Droga do zdrowia
Otyłość, cukrzyca, choroby układu sercowo-naczyniowego to procesy przewlekłe, na które „pracujemy” całe życie. Laboratoria Medyczne DIAGNOSTYKA zachęcają do badań pod kątem chorób cywilizacyjnych i do zmiany stylu życia. W jesiennym zestawie Droga do zdrowia znalazły się: morfologia krwi, lipidogram (cholesterol całkowity, HDL, nie-HDL, LDL, trójglicerydy), hemoglobina glikowana, wskaźnik insulinooporności (glukoza, insulina oraz HOMA-IR), próby wątrobowe (ALT, AST, ALP, BIL, GGTP), oznaczenie TSH oraz poziomu witaminy D. Badaniom towarzyszy ich interpretacja w formie automatycznego raportu (koszt 119 zł) lub w formie konsultacji medycznej (koszt 149 zł). Przy automatycznym raporcie kolory i skalowanie przy wynikach pomogą w ocenie, czy wynik jest w normie, czy poza nią, dodatkowo otrzymamy wskazówkę, które wyniki wymagają dalszej konsultacji lekarskiej. W zestawie z konsultacją medyczną otrzymamy opis badań z dedykowaną do danego wyniku interpretacją lekarza specjalisty.
Kampania startuje 16 września i potrwa do 30 listopada 2019 roku, vouchery będzie można zrealizować do końca roku. Bony na badania można pobierać ze strony www.drogadozdrowia.diag.pl. Kampania rozpocznie się 16 września i potrwa do 30 listopada 2019 roku, vouchery będzie można zrealizować do końca roku.
- Światowy Dzień Choroby Alzheimera – 21 września - 21 września, 2021
- 10 faktów o chorobie Alzheimera - 21 września, 2021
- Grillowe menu – zdrowo i smacznie - 30 kwietnia, 2021