Katowice w Arsenale

Katowice w Arsenale

Jeszcze przez cztery dni będzie można słuchać koncertów, które grają we wrocławskim Arsenale muzycy związani z Katowicami.

To, że w Katowicach lubią muzykę, można było się przekonać na koncercie w środowy wieczór. Z ogromną radością grania wystąpili Vołosi. Grali z werwą i zbierali zasłużone brawa. Publiczność w różnym wieku podrygiwała i przytupywała przy skocznej muzyce. W drugiej części wystąpił gruziński kultowy zespół 33A. Grali melodyjnie z folkowymi akcentami na panduri. Na zakończenie wieczory oba zespoły zagrały razem. Wybuchowi Vołosi i stonowani Gruzini stworzyli niesamowitą muzykę wzajemnie się uzupełniając. Publiczność wstała z miejsc, oklaskom towarzyszyły okrzyki bis i brawo. I były bisy, aż w końcu Niaza Diasamidze zakończył wieczór, życząc publiczności dobrej nocy po polsku. Świetna muzyka na przepięknym dziedzińcu Arsenału.

W tym tygodniu w Arsenale czekają nas jeszcze: 

18 sierpnia, godz.19:30, połączenie muzyki elektro w formie instalacji muzycznej opracowanej przez Rafała Urbackiego.

19.08 – godz. 19:30 Medulla&AUKSO – koncert Muzyka klasyczna spotka się z muzyką określaną jako „industrialna”. Projekt przygotowany przez Piotra Steczka, muzyka Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO (we Wrocławiu pod batutą Marka Mosia), jest emanacją muzycznego pejzażu miasta. Miejsca, w którym najlepsze orkiestry występują na terenie dawnej kopalni węgla. Stworzony specjalnie dla Wrocławia projekt spróbuje połączyć te dwie, pozorne sprzeczności – industrialną przeszłość i kulturalną teraźniejszość.

20.08 – godz. 18:30 Larmo w Bogucicach Orkiestra Dęta Katowice, chór Ludzie z Bogucic. Najstarsza dzielnica Katowic będzie tłem dla muzycznej opowieści o przemianach miasta, a wszystko na kanwie muzyki…

21.08 Niedziela będzie niesamowita, najpierw ożywienie nagrań gigantów jazzu – Billie Holiday, Elli Fitzgerald, czy Louisa Armstronga a później wieczorem kwartet Macieja Obary zagra w hołdzie Coltrane’owi.

Wstęp na wszystkie koncerty bezpłatny.

tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

_DSC8770 Koncerty w Arsenale_fot. JD Koncerty w Arsenale_fot. JD

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.