KLANZA – nauka i integracja poprzez zabawę

KLANZA – nauka i integracja poprzez zabawę

O tym, że ruch, zabawa i taniec odgrywają ważną rolę w ogólnym rozwoju człowieka przekonują się seniorzy, uczestnicy nowego cyklu spotkań w ramach Akademii Rozwoju Seniora, we Wrocławskim Centrum Seniora – „INTEGRACJA Z KLANZĄ”. Zajęcia prowadzi pani Teresa Kmiecik z Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA.

Jest to znana w Polsce organizacja społeczna, która propaguje aktywne formy edukacji i spędzania czasu wolnego. W swych działaniach odwołuje się do pedagogiki zabawy. Proces ten szczególnie wspiera taniec w formie integracyjnej, który nie stresuje, nie wzbudza niepokoju, a daje odprężenie, relaks i poczucie wspólnoty. Są to zabawy rozluźniające, likwidujące napięcie mięśni i napięcie psychiczne, odpowiednie dla każdego i w każdym wieku.

W ciągu godzinnego warsztatu odbywają się wspólne tańce przy muzyce. Uczestnicy cyklu są zachwyceni i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania. Cykl zakłada bowiem comiesięczne warsztaty dla tej samej grupy osób. Pierwsze spotkanie pokazało, że warto zasmakować w aktywnych formach edukacji metodą pedagogiki zabawy, które, zgodnie z przesłaniem KLANZY, dodają życia do lat! Istotą takich działań jest bowiem rozwijanie potencjału twórczego poprzez wyzwalanie aktywności, w szczególnej atmosferze akceptacji i zrozumienia. Co istotne, w tego typu zajęciach wiek naprawdę nie ma znaczenia. Udowodnili to zadowoleni, pełni energii i radości uczestnicy spotkania.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w zajęciach edukacyjnych, kulturalnych i artystycznych, które, wraz z partnerami, oferuje Wrocławskie Centrum Seniora, zapraszamy do kontaktu z koordynatorką Akademii Rozwoju Seniora – Agnieszką Kokoszkiewicz: telefonicznie 71 772 49 38 lub osobiście: pl. Dominikański 6, pok. 20.

tekst: Joanna Ryłko, WCS
foto: Tadeusz Wilk

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.