Klub Seniora Podróżnika – spotkanie i wycieczka do CeTA

Klub Seniora Podróżnika – spotkanie i wycieczka do CeTA

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Seniora Podróżnika. Miłośnicy wojaży zbiorą się w piątek 23 stycznia o godz. 14.00 przy ul. Benedyktyńskiej 12 w Klubie Ludzi Wieku Senioralnego. Dla tych, którzy już nie mogą doczekać się wspólnego zwiedzania, mamy dobrą wiadomość. Już 14 stycznia o godz. 14.00 będzie można wybrać się na bezpłatną wycieczkę po Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych przy ul. Wystawowej 1. Zbiórka przed wejściem do CeTA. Wszystkich chętnych prosimy o wcześniejsze potwierdzenie swojej obecności – obowiązują rezerwacje na ten i przyszłe terminy. Rezerwacje przyjmuje pan Janusz Czech (nr tel. 797 163 682).

Plan wycieczki:
1. Hol CeTA – kilka słów o historii WFF
2. Studio filmowe B – nowe technologie w CeTA
3. Sala projekcyjna – dawna sala kolaudacyjna, w której przebywali m.in. Wajda, Lenartowicz i Has 4. Studio filmowe im. Zbyszka Cybulskiego – historia miejsca i tworzonych tu filmów
5. Sala konferencyjna z kostiumami
6. Magazyn kostiumów
7. Instalacja multimedialna – nowość!

Instalacja multimedialna

Od stycznia CeTA ma także instalację multimedialną, która upamiętnia 60-lecie filmu na Dolnym Śląsku. Będzie ona włączona do programu bezpłatnego zwiedzania. Instalacja w oryginalny sposób pokazuje fragmenty 25 filmów (m. in. „Rękopis znaleziony w Saragossie” w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa, „Salto” Tadeusza Konwickiego), które zrealizowano w Wytwórni Filmów Fabularnych. Oczywiście wszystko jest w nowym, cyfrowym wymiarze, a filmy zyskały atrakcyjne, holograficzne wrażenie. Odbiorcy mogą też bawić się filmem – przewijać go, oglądać wybrane sceny, robić zbliżenia za pomocą ruchów dłoni. Wszystkiemu towarzyszy dźwięk starego kinowego projektora. Dzięki różnorodnym zabiegom twórcom instalacji udało się osiągnąć niezwykły kolaż bogatej historii tego miejsca i nowoczesności, która charakteryzuje CeTA. Instalacja jest prototypem, który w przyszłości ma zostać wzbogacony o inne ciekawe funkcje i filmy.
Więcej informacji na stronie 
www.filmstudioceta.pl.

Fotorelacja z poprzedniej wycieczki seniorów do CeTA

DSC_1324_m DSC_1334_m DSC_1338_m DSC_1339_m DSC_1343_m DSC_1347_m DSC_1348_m DSC_1353_m DSC_1364_m DSC_1372_m DSC_1376_m DSC_1383_m DSC_1398_m

Zdjęcia – Robert Cybulski (CeTA)

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.