Klub Seniora w Komornikach

Klub Seniora w Komornikach

Klub Seniora w Komornikach ma już sześć lat! Z tej okazji członkowie klubu spotkali się 19 listopada 2014 roku, by wspólnie powspominać lata pełne wspaniałych przeżyć, wzajemnego poznawania się, wytężonej pracy, ale i beztroskiego odpoczynku – członkowie klubu jeździli na wspólne wycieczki i rajdy, uczestniczyli w zawodach sportowych, chodzili na wystawy, śpiewali w chórze, gościli ciekawe osobistości. Na podsumowaniu kilkuletniej działalności klubu wystąpił poznański zespół Słoneczne Dziewczyny i Księżycowi Chłopcy. Było żywiołowo i z wdziękiem, zespół zachwycił pięknymi strojami, ciekawą aranżacją oraz kunsztem artystycznym.

Zerknijmy wstecz, czym zajmowali się seniorzy w Komornikach? Aktywności członków klubu dzielą się na różnorakie grupy tematyczne. Komorniczanie najchętniej poświęcają swój czas spotkaniom oraz zajęciom sportowym.

Spotkania rocznicowe, uroczystości

W związku z kanonizacją Jana Pawła II seniorzy zorganizowali kilka spotkań. Pierwsze, w dniu kanonizacji, odbyło się nad jeziorem Jarosławskim. Kolejne miało miejsce w Komornikach, przy pomniku papieża, gdzie zgromadzeni seniorzy wspominali najwspanialsze nauki Jana Pawła II. Następnie miejscowi artyści zorganizowali wystawę prac zainspirowanych papieżem Polakiem. Na zakończenie wystawy seniorzy mieli okazję wysłuchać relacji dwójki zaproszonych gości, którzy osobiście znali Karola Wojtyłę.

Święto Narodowe Trzeciego Maja uczczono w Ogrodzie Pamięci w Komornikach koncertem poznańskiego chóru Kompania Druha Stuligrosza. Delegacje złożyły kwiaty a po obiedzie odbyła się majówka z konkursem piosenki ekologicznej. V Komornickie Bedki, wielkie święto gwary, odbyło się w remizie w Plewiskach. Uczestniczyło w nim około stu osób. Zaproszeni zostali zaszczytni goście, m.in. Lech Konopiński, Waldemar Wierzba i Andrzej Stanisławski. Występowały zespoły z Krzykosa, Kamienia, Lubonia oraz Komornik. Święto Niepodległości uczczono pieśniami patriotycznymi na sesji wyjazdowej do DOS w Poznaniu, gdzie śpiewali Komorniczanie. Podobne spotkanie odbyło się w Łęczycy.

Sport i turystyka

Na największą uwagę zasługuje organizacja IV Spartakiady Seniorów w Komornikach. Uczestniczyło w niej 140 osób z wielu miejscowości, jak z Krzykosa, Kamieńca, Dopiewa, Lubonia, Poznania i Komornik. Drużynowo zwyciężyły Komorniki. Również klubowicze wzięli udział w Wojewódzkiej Spartakiadzie Seniorów zorganizowanej w Sierakowie.

Największym powodzeniem zwykle cieszą się rajdy organizowane co miesiąc w innym sołectwie – miejsce wybierane jest zawsze z uwzględnieniem lokalnych walorów krajobrazowych. W ubiegłym roku rajdów zorganizowano kilkanaście. W Wielkopolskim Parku Narodowym seniorzy uprawiają nordic walking. Często łączą to z ćwiczeniami gimnastycznymi. Trasy wiodą w kierunku wieży widokowej zwanej w miejscowej gwarze kryplem. Przy ul. Polnej odbywają się ćwiczenia muzyczno-ruchowe prowadzone dwa razy w tygodniu przez panią Marię Grześko, która odpowiada za wszystkie zajęcia związane ze sportem.

Klubowicze jeżdżą też na wycieczki, podczas których poznają piękno ojczystego kraju. W ubiegłym roku pojechali do Jedliny Zdroju, Torunia, Kłodawy, Porażyna i Warszawy. Wypoczywali też w Niechorzu.

Klub Seniora w Komornikach

Kierownik: Franciszka Wasilewska

Zastępca: Maria Grześko – odpowiedzialna za sprawy kulturalne i rehabilitację

Skarbnik: Krystyna Chilomer

Zarząd: Henryk Kosmowski, Helena Zaradzka, Łucja Kamińska

komorniki 1- VI-lecie klubu seniora komorniki 2- plewiska komorniki 3-  III lecia Klubu seniora w Plewiskach komorniki 4- rajd po zdrowie4

Ludwika Kochman

red. EK

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.