Klub Starszaka dla aktywnych seniorów

Klub Starszaka dla aktywnych seniorów

Jeśli skończyłeś 60 lat, lubisz brać udział w warsztatach artystycznych i ciekawych inicjatywach – wstąp do Klubu Starszaki w Stowarzyszeniu CREO!
Klub Starszaka w Stowarzyszeniu CREO to miejsce dla seniorów, którzy chcą włączyć się w działania wolontariackie, spędzić wspólnie czas na warsztatach i razem tworzyć Biuletyn Starszaka. To propozycja idealna dla seniorów, którzy szukają aktywności, są otwarci na nowe znajomości i mają w sobie pozytywną energię. Udział w działaniach Klubu daje również niepowtarzalną możliwość podzielenia się swoim doświadczeniem z innymi.

Oferta Klubu
Klub Starszaka oferuje szkolenia dla wolontariuszy oraz udział w inicjatywach wolontariackich na rzecz innych organizacji (praca z dziećmi, ze zwierzętami itp.). Do działań Klubu należy także wsparcie ogólnopolskiej akcji charytatywnej „WIELKODUCHY”, z której sprzedaż maskotek przygotowanych przez wolontariuszy i dzieci zasili wybraną instytucję pomagającą innym. Seniorzy dostaną możliwość dzielenia się z najmłodszymi swoimi doświadczeniami. Będą również redagować Biuletyn Starszaka, przygotowywać wydarzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora i organizować spotkania integracyjne. W ramach zajęć edukacyjno-artystycznych Klub Starszaka proponuje: quilling, czyli tworzenie ozdób, kartek przy użyciu wąskich pasków kolorowego papieru, które zawija się i formuje nadając zamierzone kształty; scrapbooking (ozdabianie kartek, pudełek), tworzenie zabawek z filcu i polaru, wykonywanie ozdób wielkanocnych oraz bożonarodzeniowych. Można wziąć także udział w warsztatach z fotografii, wykonywaniu własnej biżuterii, majsterkowaniu i zajęciach technicznych.

Jak działa Stowarzyszenie?
Stowarzyszenie CREO jest organizacją pozarządową powołaną do życia w 2004 roku przez grupę zgranych i pełnych pasji młodych ludzi, którym bliska jest idea wolontariatu. Od samego powstania zespół cechował się niebywałą kreatywnością i ogromnym pokładem społecznej energii. Fakt, iż w Stowarzyszeniu działają również osoby niepełnosprawne, przyczynił się do rozumienia potrzeb grup wykluczonych. Członkowie stowarzyszenia za cel stawiają sobie łamanie stereotypów i pokonywanie wszelkich barier oraz ograniczeń.
Nastawieni na otwartość i tolerancję uważają, że nie ma rzeczy niemożliwych – są tylko takie, które trudniej się osiąga. Zawsze stawiają sobie ambitne cele i konsekwentnie, krok po kroku je realizują.

Projekt „Starszaki – klub aktywności społecznej osób starszych” jest współfinansowany ze środków w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Jeżeli jesteś Seniorem z pasją i chęcią pomocy innym, to zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego w biurze Stowarzyszenia.

KLUB STARSZAKA
Stowarzyszenie CREO
tel. 61 226 75 30
ul. H. Sienkiewicza 13/3, 60-816 Poznań
e-mail: starszaki@centrumcreo.pl
www.facebook.com/centrumcreo

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.