Koleją przez Polskę!

Koleją przez Polskę!

Przedstawiamy dziś kolejną niezwykłą postać. Osobę, która spełnia swoje marzenia. Czerpie radość z życia zawodowego i codziennego. Często podróżuje, bo kocha. Jednym słowem, zapraszamy serdecznie do lektury krótkiej historii o aktywnym i pełnym pasji seniorze z Wielkopolski.

 

Pan Paul
Zawodowiec i pasjonata. Poznaniak z ,,krwi i kości’’. Miłośnik podróży. Objechał koleją prawie całą Polskę! O kim mowa? Mowa o Romanie Paul. Otóż, z Pana Romana można brać śmiało przykład! To towarzyski senior, pełen energii i pozytywnego humoru. Zbiera znaczki o kolejach i inne drobiazgi na płytach DVD dotyczące jego pasji. Podróżuje bardzo często. Dowodem jego wyjazdów są zdjęcia. Z każdej wyprawy powstaje ich około 5 tys. sztuk. Spełnienie zawodowe i realizowanie marzeń, bez wątpienia przekłada się na radość życia naszego dzisiejszego bohatera!

Pasja
Największą pasją Pana Romana jest jego zawód. A, co dokładnie? Pan Roma z wykształcenia jest kolejarzem. W latach 1978-1982 objechał koleją prawie całą Polskę. Zobaczył już prawie wszystko. Zwiedził kraj od północy po południe, od zachodu po wschód. Ale to nie wystarczy. Pana Romana wciąż nęcą podróże. Wyjazdy do nowych zakątków i miejsc związanych z koleją. Taki jest jego cel. Takie jest jego życie. Taki po prostu jest On.

Fotografia
Jak się okazuje, podróże i kolej, to nie jedyne pasje Pana Romana. Nasz bohater interesuje się również fotografią. Kolejarz Paul zdjęcia wykonuje już od 40 lat! Jednak fotografie przedstawiające miejsca kolejowe, dopiero od 17 lat. – Nie można było wcześniej wykonywać zdjęć, ponieważ był zakaz. – mówi Pan Roman. Na szczęście trudne czasy mamy już za sobą. Nie ma zakazów. A, jak do tego doszło, że fotografia stała się jego drugim hobby? Bohater odpowiada krótko – Pewnego razu udałem się na spotkanie osób robiących zdjęcia. I tak przez zawodowców, którym spodobała się moja tematyka kolejowa, doprowadziłem do wystawy fotograficznej. Dwie pierwsze wystawy zostały zaprezentowane w Galerii studenckiej OBOK. Tak właśnie zaczęła się historia wystaw. Kolejne, krok po kroku.

Kontakt z pasjonatem
Drodzy czytelnicy, jeśli chcielibyście zobaczyć wyjątkową wystawę fotografii Pana Romana, lub chcielibyście korespondować z nim na temat kolei, zapraszamy do kontaktu. Na prośbę naszego kolejarza, podajemy państwu adres, na który możecie śmiało pisać i zadawać pytania.
Kontakt mailowy: rpkolej50@gmail.com

AP

pan Roman (1)

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.