Kolejna edycja Mikrograntów we Wrocławiu

Kolejna edycja Mikrograntów we Wrocławiu

W maju rusza we Wrocławiu kolejna edycja Mikrograntów – ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych. Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe do 5 tysięcy złotych brutto i pomoc m.in. w kwestiach administracyjnych i organizacyjnych.

1 maja startuje plenerowy nabór do Mikrograntów. Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest także wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych (z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem).

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania pomysłów na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, inicjatyw związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym, które realizowane będą na tzw. obszarach rekreacyjnych, czyli w otwartych, dostępnych dla mieszkańców miasta przestrzeniach.

Wybrane projekty z czterech obszarów (Fabryczna, Krzyki, Psie Pole, Śródmieście) otrzymają zarówno wsparcie finansowe do 5 tysięcy złotych brutto, jak i pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, promocyjnych i logistycznych.

Kolejna edycja Mikrograntów we Wrocławiu

Kolejna edycja Mikrograntów we Wrocławiu

Pomysły na ciekawe inicjatywy można zgłaszać do 15 maja. 10 zwycięskich projektów zostanie ogłoszonych do 7 czerwca, a ich realizacja planowana jest od końca czerwca do 31 października 2019 roku. O szczegółach (regulaminach, szczegółowych terminach i zasadach współpracy) przedstawicielki Strefy Kultury Wrocław opowiedzą podczas spotkań informacyjnych. W maju odbędą się 3 spotkania:
✔ 7.05, 17:00 – MBP, Filia nr 4 (ul. Wieczysta 105),
✔ 8.05, 17:30 – Otwarta Przestrzeń Kultury (Kościółek pw. św. Jana Nepomucena, Park Szczytnicki),
✔ 10.05, 17:30 – Barbara (ul. Świdnicka 8B).
Warto pamiętać, że Strefa Kultury Wrocław przyjmuje wnioski tylko od osób fizycznych oraz grup nieformalnych (NGO i grupy młodzieżowe projekty mogą zgłaszać do Fundacji Umbrella).

Kolejna edycja Mikrograntów

Kolejna edycja Mikrograntów

Dobre przykłady z poprzednich edycji

Wrocławscy seniorzy dali się już poznać jako realizatorzy projektów w ramach Mikrograntów. Do tej pory zorganizowano m.in. międzypokoleniowe warsztaty komputerowe „Na Księżu” dla osób starszych, mieszkańców osiedli Księże Małe oraz Wielkie. Uczestnicy mieli szansę nauczyć się prowadzenia własnej strony internetowej i bloga, zdobyli też podstawowe wiadomości z zakresu prawa autorskiego. Grupa nieformalna „Kulturalna Lipa” rozkręciła zimowe sąsiadowanie na Lipie Piotrowskiej, a w czasie Kina Sąsiedzkiego odbyła się wystawa „Sąsiedzi”, która towarzyszyła różnym warsztatom i spotkaniom jako sentymentalna podróż do początków osiedla Lipa Piotrowska. Całodzienne spotkanie integracyjne dla członków klubów seniora oraz seniorów z osiedli Karłowice, Różanka, Kleczków i okolic na pokładzie statku Rusałka przygotowały Kapitalne Kapitanki pod hasłem „Cała Naprzód”. Muzyka na Nadodrzu, grupy Nowe Nadodrze, to koncert muzyki poważnej w kościele pw. św. Bonifacego, a „Dobro w dłoniach” – prezenty świąteczne dla rodzin z hospicjum – samokształceniowej organizacji Rękodzieło E+.

Dokumenty obowiązujące w Edycji 20. można pobrać na stronie strefakultury.pl.
Więcej informacji na stronach:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.strefakultury.pl/mikrogranty
www.facebook.com/mikrogranty
www.instagram.com/mikro.granty

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.