Kolporter poszukuje seniorów do współpracy

Kolporter poszukuje seniorów do współpracy

Osoby w wieku „50+” coraz chętniej podejmują się prowadzenia saloniku Kolportera. Obecnie odpowiadają za jedną trzecią całej sieci. Sprawdźcie, dlaczego warto zainteresować się tematem.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Od lutego 2017 r. Kolporter prowadzi specjalny program, skierowany do osób powyżej 50 roku życia. Wszyscy chętni do prowadzenia saloniku prasowego z tej grupy wiekowej mogą liczyć na szereg dodatkowych ułatwień – m.in. kurs obsługi komputera, wsparcie w założeniu działalności gospodarczej, pomoc w jej prowadzeniu, a także znalezieniu współpracowników. Co ważne, przed rozpoczęciem samodzielnej pracy, seniorzy odbywają także staż w działającym saloniku.

– Program cieszy się sporym zainteresowaniem, mamy dużo zgłoszeń i próśb o dodatkowe informacje m. in. od osób, które przeszły na wcześniejsze emerytury, ale nadal chcą być aktywne. Staramy się ułatwić im przyszłą pracę i tak do niej przygotować, aby po cyklu szkoleń mogły od razu samodzielnie poprowadzić salonik. Nasi ajenci „50+” chwalą sobie przede wszystkim łatwość nawiązania współpracy – nie wymagamy wkładu własnego, a wszelkie formalności są ograniczone do minimum. Oczywiście kluczowe znaczenie ma fakt uzyskania pewnego źródła dodatkowych dochodów – gwarantujemy wynagrodzenie podstawowe i atrakcyjny system prowizji – mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera.

O współpracę z Kolporterem zapytaliśmy samych zainteresowanych, czyli osoby po 50 roku życia. Jak oceniają pracę w saloniku?

Teresa Serwata, partnerka prowadząca salonik prasowy w Kielcach

Teresa Serwata, partnerka prowadząca salonik prasowy w Kielcach

– Z Kolporterem związana jestem od 2001 roku. Do prowadzenia saloniku namówiła mnie siostra. Była już wówczas na emeryturze, a i ja powoli zbliżałam się do wieku emerytalnego, więc szukałam jakiegoś zajęcia. Postanowiłyśmy spróbować. Przez 5 lat prowadziłyśmy salonik same, później zdecydowałyśmy dołączyć do sieci Kolportera. Przejście wiązało się z licznymi udogodnieniami, uproszczeniem i wyeliminowaniem niektórych zadań. I muszę przyznać, że od tego czasu wszystko poszło tak do przodu, że obecnie prowadzenie saloniku to czysta przyjemność. Pracy jest sporo, jednak w każdej chwili można liczyć na pomoc pracowników Kolportera. Nie żałuję swojej decyzji, choć handel był dla mnie zupełną nowością – mówi Teresa Serwata, partnerka prowadząca salonik prasowy w Kielcach.

Od 2016 r. Kolporter jest partnerem ogólnopolskiego programu „Otwarci 50+”, który powstał z inicjatywy redakcji Gazety Senior. Dołączając do programu, Kolporter potwierdził, że seniorzy są dla niego ważni i w swoich działaniach kieruje się odpowiedzialnością za tę grupę.

Osoby zainteresowane podjęciem współpracy mogą zgłaszać się na stronie www.twojsalonik.pl lub telefonicznie: 801 40 40 44, 41 367 84 49.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.