Koncert Tercetu Egzotycznego we Wrocławiu – wygraj bilety!

Koncert Tercetu Egzotycznego we Wrocławiu – wygraj bilety!

Legendarny, najdłużej działający w Polsce zespół muzyczny – Tercet Egzotyczny – zagra niepowtarzalny koncert! 8 listopada o godz. 18.00 we wrocławskim Imparcie ikona popkultury, wokalistka Izabela Skrybant -Dziewiątkowska, gitarzysta Janusz Konefał oraz basista Włodzimierz Krakus wraz z orkiestrą, zaprezentują niezwykłe, multimedialne widowisko.

Podczas koncertu Tercet Egzotyczny wykona największe przeboje z trwającej już ponad sześć dekad kariery. Piosenki wykonane będą w specjalnie przygotowanych aranżacjach i z towarzyszeniem orkiestry, którą poprowadzi Krzysztof Wiki Nowikow. Na scenie pojawi się też niezwykle utalentowana wokalistka i kompozytorka Katarzyna Dziewiątkowska-Mleczko. Widzowie mogą spodziewać się feerii barw i świateł oraz wizualizacji, które wykorzystywać będą archiwalne zdjęcia i filmy Tercetu Egzotycznego.

Śpiewając niezapomniane przeboje, największa gwiazda zespołu – Izabela Skrybant – zaprezentuje się w swoich słynnych, nietuzinkowych kreacjach i kostiumach scenicznych, które stanowią niezwykłą kolekcję. Niektóre z nich Izabela Skrybant przekazała na aukcje, z których środki zasilają największe fundacje charytatywne w Polsce.

Tercet Egzotyczny
To legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Zespół powstał jesienią 1963 roku. Od początku swojej drogi artystycznej Tercet pozostawał wierny swoim pierwotnym ideałom muzycznym i estetycznym. Dzisiaj znakiem rozpoznawczym zespołu jest pełna energii i prawdy muzyka o inspiracjach latynoamerykańskich oraz barwna i pełna rozmachu oprawa artystyczna.
Tercet Egzotyczny podczas swojej ponad półwiecznej kariery nagrał 26 albumów, spośród których 17 stało się złotymi płytami, trzy okazały się platynowe, a jedna diamentową. Na tej najpopularniejszej znalazł się największy hit zespołu – Pamelo żegnaj.

tercet_egzotyczny - Kopia

Zespół koncertował na całym świecie i występował w najbardziej prestiżowych salach, takich jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, czy paryska Olimpia. Zapraszani byli przez największe stacje telewizyjne do programów takich, jak: Ed Sullivan Show czy Bobby Vinton Show. Zbierali pochlebne recenzje m.in. w New York Times i otrzymywali liczne propozycje pozostania poza granicami Polski, jednak ze względu na silne poczucie tożsamości narodowej, zawsze wracali do kraju.
Na przełomie 2001/2002 roku zmarli Zbigniew Adamkiewicz oraz założyciel grupy i kompozytor większości piosenek zespołu – Zbigniew Dziewiątkowski. Jednak dzięki życzliwości bliskich, przyjaciół, wiernych fanów oraz ludzi ze świata kultury i mediów, Izabella Skrybant-Dziewiątkowska nie załamała się i zespół przetrwał. Do Tercetu dołączyli wówczas znakomici wrocławscy muzycy: gitarzysta jazzowy – Janusz Konefał oraz basista bluesowy – Włodzimierz Krakus. W tym składzie Tercet Egzotyczny wydał pięć albumów. W ostatnim czasie to dwupłytowy album z najnowszymi piosenkami zespołu – Pijmy za miłość (MTJ, 2011) oraz album Tercet Egzotyczny „Świątecznie” (Soliton, 2014). W 2013 roku wydawnictwo Murator wydało Super Album „Tercet Egzotyczny moje życie”, w którym opisano historię zespołu oraz prywatne życie Izabelli. W 2014 roku liderka wraz zespołem została zaproszona do udziału w najnowszym filmie Jerzego Stuhra „Obywatel”.

Izabella Skrybant-Dziewiątkowska
to dzisiaj ikona polskiej popkultury, której charyzma, głos, energia oraz charakterystyczny sposób interpretacji muzycznej przyciągały i przyciągają rzesze fanów na liczne koncerty zespołu. W 2014 roku w Lubiniu powstało Muzeum Tercetu Egzotycznego, regularnie odwiedzane przez turystów i wielbicieli zespołu.

Wokalistę grupy Izabellę Skrybant-Dziewiątkowską wyróżniono wieloma zaszczytnymi odznaczeniami. m.in. Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis – nadawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Złoty Krzyżem Zasługi przyznany przez Prezydenta RP z tytułem: „Godne ambasadorowanie kultury polskiej na świecie”.

TERCET EGZOTYCZNY – Jedyny taki koncert we Wrocławiu!
8 października 2015, godz. 18.00
Miejsce: Impart, sala teatralna
Bilety: 70 zł, 50 zł

KONKURS!
Mamy do rozdania 2 podwójne zaproszenia na niedzielny konkurs Tercetu Egzotycznego we Wrocławiu.

Co trzeba zrobić, by wygrać?
Na pewno znacie wiele piosenek Tercetu Egzotycznego i macie mnóstwo wspomnień z nimi związanych. Opiszcie wybrane wspomnienie i podajcie tytuł piosenki, która je przywołuje. Odpowiedzi wraz z podanym imieniem i nazwiskiem prosimy przesyłać na adres mailowy redakcja@czerwonyportfelik.pl do północy 5 listopada. Wygrywają 2 najciekawsze odpowiedzi. Zwycięzców powiadomimy w piątek 6 listopada drogą mailową.
Czekamy na maile i życzymy dobrej zabawy na koncercie!

TERCET-EGZOTYCZNY-[558x700]-10-2015

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.