
Konferencja „Architektura przyjazna seniorom”
Spis Treści
Konferencja „Architektura przyjazna seniorom” odbędzie się 26 listopada w hotelu Novotel w Warszawie. To szansa, aby poznać zasady projektowania, które uwzględniają potrzeby osób starszych.
Przed sektorem publicznym pojawiło się zadanie przeorganizowania funkcjonującej infrastruktury w taki sposób, aby była ona przyjazna potrzebom starzejącego się społeczeństwa. Dotyczy to budynków użyteczności publicznej, transportu, centrów usługowych i placówek medycznych. Konferencja „Architektura przyjazna seniorom” będzie poświęcona zagadaniom związanym z architekturą przestrzeni publicznej. Uczestnicy spotkania dowiedzą się jak projektować placówki medyczne (w tym przychodnie, szpitale i domy opieki), aby uwzględnić potrzeby osób starszych.
Kompetencje dostosowane do potrzeb
W najbliższych latach architekci zmierzą się z wyzwaniem dostosowania istniejących placówek medycznych do potrzeb osób starszych, koniecznością przebudowy obiektów użyteczności publicznej, jak również tworzeniem oddziałów geriatrycznych przy istniejących placówkach. Dla architektów to szansa biznesowa na wyróżnienie się poprzez specjalizację w projektowaniu przestrzeni, która zaspakaja potrzeby wynikające ze zmian demograficznych.
Konieczne zmiany
Rządy wszystkich krajów w Europie uruchamiają programy mające na celu zagospodarowanie przestrzeni publicznej w sposób odpowiadający nowym potrzebom starzejących się społeczeństw. Jednym z zadań jest zabezpieczenie budynków będących przestrzeniami codziennej użyteczności seniorów pod kątem ich potrzeb. Modyfikacja architektury i przestrzeni w kierunku zaspakajania potrzeb, wynikających ze zmian demograficznych, jest nie tylko wyzwaniem, ale wręcz koniecznością. Warto nadmienić, że w ramach polityki senioralnej realizowanych jest szereg działań, np. Program Miasta Warszawa, Program Senior plus, Program Dostępność plus.
Certyfikat NIZP-PZH
Konferencja „Architektura przyjazna seniorom” to okazja, aby zyskać nowe kompetencje, nawiązać relacje biznesowe lub zdobyć potencjalnych klientów. Wydarzenie jest organizowane przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, pod patronatem Ministerstwa Zdrowia. Konferencja odbędzie się 26 listopada (wtorek) w godzinach 8:30 – 15:00 w hotelu Novotel w Warszawie (ul. Marszałkowska 94). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma certyfikat NIZP-PZH. Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz elektroniczny na stronie wydarzenia (TUTAJ). Co istotne, liczba miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo udziału mają przedstawiciele sektora publicznego oraz architekci.
Więcej informacji o konferencji na stronie: www.seniorwmiescie.pl
Kontakt: architektura@seniorwmiescie.pl, tel. 530 51 51 15
Źródło: informacja prasowa
- Światowy Dzień Choroby Alzheimera – 21 września - 21 września, 2021
- 10 faktów o chorobie Alzheimera - 21 września, 2021
- Grillowe menu – zdrowo i smacznie - 30 kwietnia, 2021