Konferencja „Seniorzy aktywni lokalnie”

Konferencja „Seniorzy aktywni lokalnie”

W dniach 10 i 11 grudnia 2015 r. w Krakowie odbyła się ogólnopolska konferencja w ramach projektu „Seniorzy aktywni lokalnie”. Organizatorem spotkania była Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych. Wzięło w nim udział blisko 100 seniorów z całej Polski.

Podczas konferencji zaprezentowano osiągnięcia projektu oraz dobre przykłady aktywizacji osób starszych. Organizatorzy zakładają, że wiedza nabyta w czasie dwudniowych obrad stanie się inspiracją do podobnej aktywności w środowiskach lokalnych.

Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń i zaprezentowania efektów projektu. W jego ramach grupy seniorów z Małopolski podjęły inicjatywy na rzecz rozwoju swoich miejscowości oraz wzbogacenia ich oferty turystycznej. Przy okazji rozwijano lokalne produkty oraz działania na rzecz tradycji i kultury.

Seniorzy m.in. z Krakowa, Zabierzowa, Miechowa, Ropy, Krynicy, Izdebnika i Suchej Beskidzkiej uczyli się między innymi , jak wykorzystać w kuchni dziko rosnące rośliny. Dowiedzieli się również, co zrobić, by ich rękodzieło było wyjątkowe. Podczas konferencji dyskutowaliśmy, jak potencjał miejsca może wpływać na aktywność seniorów. Zaprezentowaliśmy przykłady udanych działań. Drugiego dnia konferencji, w Miechowie na wyjeździe studyjnym, odbyła się prezentacja miejscowej rady seniorów. Nasi goście poznali techniki tworzenia wyjątkowego rękodzieła związanego z miejscem, a także przywództwa wśród seniorów. Kulminacyjnym punktem konferencji było ogłoszenie wyników konkursu na najbardziej Aktywnego Seniora z Małopolski. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, a projekt został sfinansowany z programu ASOS – mówi Anna Jarzębska z Fundacji Ludzi i Miejsc Aktywnych.

Więcej informacji na stronie www.mila.org.pl.

IMG_0991

IMG_1038

IMG_0959

Tekst i zdjęcia: Miłosz Sałaciński

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.