Konkurs Seniorzy w akcji, do zdobycia 12 000 zł

Konkurs Seniorzy w akcji, do zdobycia 12 000 zł

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” organizują konkurs Seniorzy w akcji, w którym można pozyskać wsparcie finansowe do 12000 zł dla projektu społecznego.

Konkurs Seniorzy w akcji skierowany jest do aktywnych osób 60+ oraz do par międzypokoleniowych (osoba 60+ i osoba w wieku 18-35 lat), które pragną połączyć swoje pasje i zainteresowania z działaniem na rzecz innych. Aby wziąć udział w konkursie trzeba mieć pomysł na projekt społeczny i chęci do pracy nad jego rozwojem – przy wsparciu ekspertów, doświadczonych animatorów i uczestników programu.

Wsparcie do 12 000 zł

Na realizację projektów, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, a dodatkowo promują współpracę międzypokoleniową i wolontariat osób starszych, można pozyskać wsparcie finansowe w wysokości do 12 000 zł. Organizatorzy planują przyznać ok. 33-35 dotacji na realizację przedsięwzięć. Co ważne, konkurs pozwala nie tylko zdobyć środki, ale również – nowe umiejętności, a jego formuła jest przyjazna osobom i organizacjom, które nie mają dużego doświadczenia w opracowywaniu i realizacji projektów.

Pomoc w realizacji

Konkurs jest przeprowadzany w formule inkubatora, a organizatorzy stwarzają przestrzeń do dopracowania i rozwijania zgłoszonych pomysłów. Dla uczestników zaplanowano cykl warsztatów, wizyty studyjne oraz wsparcie trenerów z Sieci Latających Animatorów Kultury i Socjologów (warsztaty, konsultacje).

Do konkursu można zgłaszać projekty we współpracy z organizacją pozarządową lub instytucją, która będzie pełnić rolę podmiotu aplikującego o dotację – może to być np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, fundacja, stowarzyszenie, dom kultury. Zgłoszenia należy wysyłać do 19 marca 2018 r.

Konkurs Seniorzy w akcji realizowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach programu Uniwersytety Trzeciego Wieku Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Seniorzy w akcji.

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.