Książki na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom

Książki na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom

Chcesz pomóc dzieciom z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci? To proste! Do 20 sierpnia przynieś do Magnolia Park dowolną książkę, a dzięki temu pomożesz zebrać pieniądze na leczenie lub rehabilitację dzieci.

To kolejna edycja akcji „Buy a book”, czyli corocznego charytatywnego kiermaszu książek, który po raz kolejny odbędzie się w Magnolia Park. Pierwszy etap akcji to trwająca właśnie wielka zbiórka książek. Drugi to zaplanowany na przełom sierpnia i września kiermasz. Podarowane książki będzie można kupić za 5 zł, 10 zł, 15 zł lub ich wielokrotność – albo wybierając jakąś ciekawą pozycję dla siebie, albo po prostu pomagając. Cały dochód zostanie przekazany dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

– Nawet niewielki gest i odrobina dobrej woli może okazać się wielkim wsparciem. Pomóc może każdy, a im więcej darczyńców i książek, tym więcej uśmiechów na twarzach dzieci – zachęca Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park, która jest partnerem strategicznym wydarzenia.

Jakie książki można przynosić? Mile widziane są pozycje literatury dziecięcej, komiksy, kryminały, przewodniki, książki kucharskie, a także audiobooki. Ważne, aby przekazywać egzemplarze wydane po 2012 roku i w dobrym stanie. Książki można oddawać w Punkcie Informacyjnym Magnolia Park na parterze (przy Empiku) jeszcze do 20 sierpnia.

– Cieszymy się, że akcja „Buy a Book” na stałe wpisała się w kalendarz wrocławskich wydarzeń. Każde wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jesteśmy hospicjum domowym, co oznacza, że nieuleczalnie i przewlekle chore dzieci przebywają w swoich własnych domach. Właśnie tam zapewniamy im odpowiednie warunki, rehabilitację i wszelką inną potrzebną pomoc — tłumaczy Beata Hernik-Janiszewska, prezes zarządu Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Głównym organizatorem akcji jest wrocławskie Centrum Hewlett Packard Enterprise we współpracy z lokalnym oddziałem Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) oraz Fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym prezydenta Wrocławia, a także Wrocławskiej Rady Kobiet, ARAW, American Chamber of Commerce oraz Europa Forum. Akcja organizowana jest cyklicznie już od 2013 roku, a w kolejnych edycjach udało się zebrać ponad 100 000 złotych na wsparcie celów statutowych Fundacji.

Magnolia Park regularnie wspiera Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Wspólnie działają podczas akcji Pola Nadziei — międzynarodowego programu, którego celem jest pozyskanie pieniędzy na działalność hospicjów. Galeria organizuje też zbiórki krwi z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

materiały prasowe

Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.